Кінофестиваль "Молодість" оголосив програму

Кінофестиваль "Молодість" оголосив програму

Кінофестиваль "Молодість" оголосив програму

З 1 до 7 грудня в Києві відбудеться 51-й міжнародний кінофестиваль "Молодість". Офіційна програма триватиме три дні, також планують глядацькі дні.

"Попри повномасштабну агресію Росії, сигнали повітряних тривог та перебої з електропостачанням, фестиваль з найдавнішою в історії України кінотрадицією проведуть в офлайн-форматі", – зазначають організатори на сайті.

У національному конкурсі глядачів очікує добірка українських короткометражних стрічок. А міжнародна програма буде представлена студентськими, короткометражними та дебютними повнометражними фільмами. Зокрема у категорії "Міжнародний конкурс: Повнометражний конкурс / Full-Length competition" буде представлено аж чотири українських стрічки

Попри те, що кількість фільмів буде меншою (у програмі зазначено 60 стрічок), вдалося зберегти майже всі основні програми фестивалю, кажуть організатори. Вони додають, що у 2022 році відкинули "вимогу прем’єрного статусу", щоби висвітлити національний кінематограф.

"Бачення метелика" зняли з кінофестивалю у Каїрі через цензуру

Серед фільмів міжнародного конкурсу:

  • "Я і Фелікс" режисерки Ірини Цілик;
  • "Будинок «Слово". Нескінчений роман" режисера Тараса Томенка;
  • "Бачення метелика" режисера Максима Наконечного;
  • "Памфір" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука;
  • "Тиха земля" польської режисерки Аґи Вощинської;
  • "Шум двигунів" канадського режисера Філіпа Ґреґуара;
  • "Маленьке тіло" італійської режисерки Лаури Самані;
  • "Зачарований негр" американського режисера Скіннера Маєрса;
  • "Клітка і мрія" бразильського режисера Валеріо Фонсеки.

У короткометражній секції змагатимуться 6 фільмів – із Туніса, Бельгії, Греції, Камбоджі, Франції й Австралії. Ще 7 короткометражних стрічок візьмуть участь у студентському конкурсі.

"Із європейським нордичним стилем можна познайомитися на сеансах "Скандинавської панорами", надихнутися експериментальним поглядом на "4MA: FORMA", перевідкрити класику кіно на "100: Століття", – так організатори прокоментували позаконкурсну програму.

У програмі "Фестиваль фестивалів" покажуть болівійський фільм "Утами", сімейно-екзистенційну рефлексію "Вери" і стрічку "Бойова конячка" про пошук чоловічої ідентичності. Це не повний список, його ще доповнюють.

З українських фільмів поза конкурсом покажуть "Покуть" режисера Андрія Кокури та "З любов’ю, Лука" Владислава Марисика.

Повну програму фестивалю можна переглянути тут.

Про продаж квитків повідомлять згодом. Локаціями стануть Будинок кіно й кінотеатр "Жовтень", а також Київський метрополітен.

"Молодість" – київський міжнародний кінофестиваль, найбільший сучасний кінофестиваль в Україні.

Національний конкурс відбувся в межах Гамбурзького кінофестивалю: кращим повнометражним фільмом стала "Стоп-Земля" Катерини Горностай, а кращим короткометражним – "Leopolis Night" Нікона Романченка.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок