"Бачення метелика" зняли з кінофестивалю у Каїрі через цензуру

"Бачення метелика" зняли з кінофестивалю у Каїрі через цензуру

"Бачення метелика" зняли з кінофестивалю у Каїрі через цензуру
Кадр із фільму "Бачення метелика" Максима Наконечного. Moviegram

Фільм українського режисера Максима Наконечного "Бачення метелика" не покажуть у межах Каїрського міжнародного кінофестивалю. Команда стрічки у дописі на Facebook 13 листопада заявила, що це сталось через цензуру уряду Єгипту.

"Не знаємо, що саме не сподобалося чиновникам: сильний жіночий образ чи "чутливий зміст". Але ми точно знаємо, що цензура – це те, чого не повинно бути", – заявили вони.

За словами Наконечного, для показу потрібен державний дозвіл, і він від представників Єгипту так і не надійшов.

"Свобода слова – це одна з тих цінностей, за яку ми, як українці, зараз боремося. Прикро, що ця боротьба триває і в мистецтві. Ми рішуче засуджуємо прояви цензури і ніколи не будемо про них мовчати", – додали у дописі.

Ситуацію прокоментувала й продюсерка фільму Дарія Бассель на власній сторінці у Facebok: "Наш фільм зняли з конкурсної програми Каїрського кінофестивалю. Не пройшов цензуру. Чому? Не знаємо. Відповідні органи не надають пояснень. Що робить фестиваль? Нічого. Каже "нам дуже шкода, сподіваємось, ви зрозумієте".

"Жоден фільм буде не потрібен в країні, де влада тотально контролює вашу волю".

"Бачення метелика" – повнометражний дебют Максима Наконечного. Фільм показували в секції "Особливий погляд" (Un Certain Regard) основного конкурсу Каннського фестивалю. Стрічка Наконечного – це "жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою". Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні.

Одну з ролей виконає драматургиня та режисерка Наталка Ворожбит ("Погані дороги"). Співсценаристкою стрічки є Ірина Цілик ("Земля блакитна, ніби апельсин"), співпродюсеркою – Ліза Сміт ("Школа № 3"), а співмонтажеркою – Аліна Горлова ("Цей дощ ніколи не скінчиться").

"Протистояння бюрократів і митців, невігласів і людей освічених": Юрій Макаров про події навколо "Довженко-Центру"

Каїрський міжнародний кінофестиваль щороку проходить в столиці Єгипту. Це перший міжнародний кінофестиваль на Близькому Сході і єдиний кінофорум, визнаний Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок