Держкіно відсторонило в.о. директорки "Довженко-Центру"

Держкіно відсторонило в.о. директорки "Довженко-Центру"

Держкіно відсторонило в.о. директорки "Довженко-Центру"
. Фото: Довженко-Центр

2 листопада Держкіно оприлюднило повідомлення, що Олену Гончарук відсторонено від виконання обов’язків в. о. генерального директора "Довженко-Центру". Натомість інституція оголосить новий конкурс.

Держкіно пише, що "однією з причин, що мали вплив на роботу Центру та призвели до його нинішнього стану, є незавершення конкурсу з призначення генерального директора підприємства", а інституція не має змоги завершити попередній конкурс, який було відкрито ще Міністерством культури та інформаційної політики України, оскільки завершився строк на укладання повноважень. Саме тому було прийнято рішення про відсторонення нинішньої керівниці та призначення нового конкурсу.

У "Довженко-Центрі" розповіли, що: "Представники Держкіно принесли в Довженко-Центр документ наказу про призначення нового виконуючого обов’язки генерального директора. Новою в.о. призначено Каждан Юлію Романівну. За даними з відкритих реєстрів вона є керівницею та засновницею двох юридичних фірм, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру".

Держкіно відсторонило в.о. директорки "Довженко-Центру"
Держкіно відсторонило в.о. директорки "Довженко-Центру". Фото: пресслужба "Довженко-Центру"

У Держкіно зазначили, що вона є "професійним кризовим менеджером, який має усунути недоліки, виявлені під час перевірки, та налагодити фінансово-господарську діяльність Центру". Також додано, що вона не братиме участі у новому конкурсі на посаду генерального директора "Довженко-Центру"

Олена Гончарук залишається на посаді керівниці Музею кіно Довженко-центру.

"У новому конкурсі на посаду керівника Довженко-Центру зможуть взяти участь усі охочі, які відповідатимуть вимогам, що визначені у статті 21−1 Закону України "Про культуру". Олена Гончарук, (…), зможе взяти участь у новому конкурсі на посаду генерального директора підприємства", — говорять у Держкіно.

Суспільне Культура звернулося за коментарем до "Довженко-Центру", але поки тривають консультації з юристами.

"Довженко-Центр" – найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10000 найменувань (понад 60 000 одиниць зберігання) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

"Хірургічне втручання в тіло живої людини". Що відбувається з "Довженко-Центром" і до чого тут забудова й анімація

Що відомо

  • 16 серпня стало відомо про наказ Держкіно реорганізувати "Довженко-Центр" у декілька нових юридичних осіб.
  • У "Довженко-Центрі" заявили, що це рішення означає ліквідацію національного кіноархіву. А у Держкіно стверджують, що зараз центр є неефективним, а реорганізація дозволить, у тому числі, відродити українську анімацію. Мінкульт зазначає, що не знали про це рішення.
  • 23 серпня до Кабінету міністрів звернулись представники коаліції Реанімаційного пакета реформ (РПР) із закликом скасувати наказ.
  • 26 серпня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно ухвалив рішення про звернення до Кабінету Міністрів України та Держкіно щодо скасування наказу про реорганізацію.
  • 14 вересня петиція про скасування реорганізації "Довженко-Центру" набрала понад 25 тисяч підписів. 10 жовтня Кабмін надав відповідь – правонаступником "Довженко-Центру" стане "Українська анімаційна студія".
  • 17 жовтня Фонд державного майна розпочав процес приватизації двох корпусів "Довженко-Центру".
  • 28 жовтня "Довженко-Центр" повідомив, що вони подали в суд на Держкіно з вимогою визнати незаконним та скасувати наказ про "реорганізацію"

Більше про ситуацію навколо реорганізації "Довженко-Центру" дивіться в відеоблозі журналістки Суспільне Культура Олесі Котубей.

"Є інституція, яку страшенно поважаю. Є і може не бути": як у соцмережах реагують на реорганізацію "Довженко-Центру"

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок