Росія втретє оштрафувала "Вікіпедію" за відмову видалити статті про війну в Україні

Росія втретє оштрафувала "Вікіпедію" за відмову видалити статті про війну в Україні

Росія втретє оштрафувала "Вікіпедію" за відмову видалити статті про війну в Україні
Піксабай

Росія оштрафувала американський фонд "Вікімедія" (Wikimedia Foundation) на 2 мільйони рублів (32 600 доларів або 1 294 220 гривень) за статті, що стосуються війни в Україні. Про це 1 листопада повідомило видання Reuters.

"Суд постановив визнати організацію Wikimedia винною за ч. 2 ст. 13.41 КпАП РФ (невидалення забороненої в Росії інформації) і призначити їй покарання у вигляді штрафу на суму 2 млн рублів", — йдеться в заяві суду.

Голова російського відділення фонду Станіслав Козловський сказав, що штраф був накладений за відмову видалити 2 статті — "Ненасильницький опір громадянського населення України під час вторгнення Росії" та "Оцінка вторгнення Росії в Україну". Він додав, що фонд подасть апеляцію.

"У нас все ще є досить сильна процесуальна юридична позиція, тому у нас є підстави вважати, що нам вдасться скасувати і цей штраф, і ті, які були накладені в квітні", — сказав Козловський.

Данилко продасть на аукціоні авто Фредді Мерк’юрі, а гроші відправить на будівництво реабілітаційного центру в Україні

У квітні 2022 той самий суддя призначив Wikimedia Foundation штрафи на загальну суму п'ять мільйонів рублів (близько 82 тисяч євро або близько 3 мільйонів гривень) за двома аналогічними протоколами.

Також у червня 2022 "Вікіпедію" оштрафували на 88 тисяч доларів (понад 3 млн гривень) за відмову видалити публікації про російське вторгнення в Україну та воєнні злочини росіян в українських містах.

За словами Козловського, є ризик збільшення кількості справ проти Wikimedia Foundation. Він додав, що у "Вікіпедії" багато статей про російське вторгнення в Україну, а судових справ поки що лише три.

Видавництво "КСД" закрило проєкт "Буча. Історія одного полону" після критики у соцмережах

Раніше Роскомнагляд зобов'язав російські пошукові системи позначати інтернет-енциклопедію "Вікіпедію" як "порушника російського законодавства".

"У зв'язку з невиконанням обов'язку щодо видалення протиправної інформації Роскомнаглядом ухвалено рішення про застосування примусового заходу у вигляді інформування пошуковими системами інтернет-користувачів про порушення іноземною особою російського законодавства", — йдеться в повідомленні.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок