Сергій Бабкін: "Новий альбом вийде на другий день після Перемоги"

Сергій Бабкін: "Новий альбом вийде на другий день після Перемоги"

Сергій Бабкін: "Новий альбом вийде на другий день після Перемоги"
Фото: пресслужба Сергія Бабкіна

Сергій Бабкін відзначає 20 років своєї творчості. Планувалися великий концерт, тур і вихід нового альбому. Натомість Сергій зараз грає благодійні концерти в Європі та збирає гроші на ЗСУ. Нещодавно у дуеті з Udovenko він видав пісню "Пташка", що присвячена одному з символів "Азову" – Катерині Поліщук з позивним "Пташка".

Як створювалася та пісня, що дає йому силу триматися в ці складні часи і яка доля його вже записаного, але так і не виданого альбому "Космотато", – Сергій Бабкін розповів Ксенії Івась в ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь.

Сьогодні презентуємо вам нову пісню Сергія Бабкіна "Пташка". Знаю, що цю пісню написав Володимир Удовенко. Ви знайомі особисто?

У мене в житті такого не було – я з Володимиром не розмовляв жодного разу. Навіть телефоном не говорив і у телеграмі не списувалися. Просто якось після концерту, коли був у Європі, отримав повідомлення від Вані Кухарчука – це хлопець з "Ліги сміху", я був тренером команди, в якій він виступав за мирних часів. І він каже – подивися відео, там хлопчик співає пісню. І мене ця пісня зачепила одразу. Я питаю: "Хто це?" Ваня каже: "Та хлопець наш з Житомира. Може, ви з ним разом щось зробите?" Я одразу спитав, що від мене треба.

Спочатку мені не дуже хотілося щось змінювати у пісні, там така красива гітара. Подумав, може, дуетом заспівати? Пісню-то написав Володимир. І написав він її після звільнення Бучі. Після трагедії в Оленівці. Це потім мені вже хлопці розповіли. То ми почали робити цю пісню окремо. Навіть відео робили окремо – він знімав щось у себе, я у себе. Зібрали кліп по частинах. І я дуже хочу, щоб ми нарешті вже побачили один одного. Принаймні я дуже хочу з ним познайомитися.

Тобто ти навіть не знаєш, чи йому сподобалося?

Так, я поки не чув від нього жодного фідбеку. Ми, може, в Києві побачимося. У мене відбудуться благодійні концерти в Україні. У нас були величезні плани на цей рік, на ювілей 20 років моєї творчості. Думали зробити великий концерт з оркестром, випустити його на вінілі – але ж війна. Ми оголосили два ювілейних концерти, вони будуть благодійними – 17 листопада у Львові та 19 листопада у Києві. І я думаю, може, ми з Володимиром у Києві заспіваємо цю пісню разом на сцені.

Як пояснити дітям, що таке війна: розповідає психологиня Маріана Новаковська

"Діти – це моя сила і та любов, яку я більше ніде не отримаю"

А ти пам’ятаєш, що ти мав бути в нашому ефірі 26 лютого? Мав презентувати альбом "Космотато". Як склалася доля цього альбому?

Він чекає. Він вийде одразу на другий день після Перемоги.

Ти зараз весь час десь з благодійними концертами. Тобі вдається якийсь час проводити з дітьми?

Слава Богу, так. Для мене це дуже важлива річ. Я навіть не їду кудись надовго спеціально, бо сумую за ними. Діти — це моя сила і та любов, яку я більше ніде не отримаю.

Тебе мама в дитинстві водила на флейту. Ти якось розвиваєш музично своїх дітей?

Треба казати "Ти закінчив музичну школу по класу флейти". 7 років навчався. Я хотів далі вступати в музичне училище, мав стати справжнім музикантом! Але батя сказав: "Давай у військове училище – помаршируєш там два роки з флейтою". Я сказав: "Ой, батя, і там класно, і там класно, – але мене щось інше цікавить". І мама тоді знайшла ліцей мистецтва з театральним відділенням.

Так, а ти свого сина Єлисея зараз чимось займаєш? Він вчиться грати на музичних інструментах?

Ні, йому тільки 3 роки. Хоча він вже співає і бітбоксить й інколи щось дринькає на гітарі. Я бачу, що в нього класне відчуття ритму. Я б згодом хотів би віддати його на ударні.

Ти розмовляєш зі своїми дорослими дітьми про війну?

Мої діти постійно запитують, коли ми повернемося? Хоча вони в курсі всього, що відбувається. Коли все почалося, ми щось їм пояснювали. Тепер вони чекають перемоги.

Олесь Санін про Михайла Хая: "Його Дульсинеєю була українська культура, музика і взагалі український дух"
Сергій Бабкін: "Новий альбом вийде на другий день після Перемоги"
Сергій Бабкін. Фото: преслужба Сергія Бабкіна

А на ювілейні концерти в Україну ти поїдеш сам?

Ну як сам? Зі Сніжаною. Вона і моя дружина, і мій директор. Саме вона займається усіма організаційними справами. Тому ми постійно вдвох.

Що ти очікуєш від цих концертів в Україні?

Силу. Бо я їду на свою землю. Я хочу підзарядитися і знаю, що це відбудеться, що я отримаю неймовірну енергію.

А чи підтримуєш ти зв’язок з Андрієм Запорожцем?

Звісно. Ми ж знов почали грати групою 5'nizza благодійні концерти разом. Ми вже зіграли три концерти в Польщі. Будемо грати у Вільнюсі.

Як в Андрія справи взагалі? Бо з 2014 року він фактично став персоною нон ґрата в медійному просторі через виступи в Росії.

Він намагається, як може, допомагати. Грає концерти за кордоном. В Україні їздив з хлопцями в лікарні. Я знаю, що він робить все можливе від себе.

Ви плануєте нові релізи у 5'nizza?

Планували наприкінці січня. Хотіли попрацювати з саундпродюсером Євгеном Філатовим. Записали вже навіть 2 кльові пісні. Але тепер я і не знаю, чи вийдуть вони. Важко планувати щось сьогодні, важко.

Редакторки текстової версії: Світлана Берестовська і Міла Кравчук.

Підписуйтеся на подкаст “Вікенд Нової Музики” на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок