Співорганізатори національного стенда на Франкфуртському книжковому ярмарку представили програму заходів

Співорганізатори національного стенда на Франкфуртському книжковому ярмарку представили програму заходів

Співорганізатори національного стенда на Франкфуртському книжковому ярмарку представили програму заходів
.

Український інститут книги та Goethe-Institut в Україні представили програму заходів, підготовлену для участі в найбільшій книжковій події світу – Франкфуртському книжковому ярмарку. Про це співорганізатори повідомили у пресрелізі.

Програма українського національного стенда на ФКЯ-2022 включатиме близько 40 публічних і фахових заходів англійською та німецькою мовами за участі понад 70 письменників, культурних діячів, правозахисників, митців та лідерів думок з України, Німеччини, Австрії, Тайваню, Болгарії.

Цього року дискусійна панель українського стенда пов’язана з темою війни. Серед учасників: Оксана Забужко, Сергій Жадан, Андрій Курков, Юрій Андрухович, Наталка Сняданко, Гаська Шиян, Таня Малярчук, Софія Онуфрів, Клаудія Дате, Ютта Ліндекугель, Олеся Островська-Люта, Володимир Шейко, Альона Каравай, Мстислав Чернов, Валентина Вздульська, Тамара Марценюк, Pictoric та інші.

Про свідчення очевидців воєнних злочинів, про медіа та громадянське суспільство в російсько-українській війні говоритиме українська правозахисниця Олександра Матвійчук, голова "Центру громадянських свобод" — лауреатка Нобелівської премії миру 2022.

Співорганізатори національного стенда на Франкфуртському книжковому ярмарку представили програму заходів
Так виглядатиме український стенд на Франкфуртському книжковому ярмарку. Фото: кадр з візуалізації, Олександр Манукьянс

Про вплив історії на теперішнє, завершення постколоніальної ери та життя меншин в Україні із західними колегами розмовлятимуть Андрій Портнов, Тарас Лютий, Микола Рябчук, Катерина Міщенко, Олеся Яремчук та інші. У програмі також будуть розмови про українську культуру та книговидання — книжковий дизайн, мистецьку й кулінарну книгу, літературу українських 1920-х, нові книги українських письменників.

У межах фахової панелі Український інститут книги презентує колекцію "Books from Ukraine" (Книги з України) — каталог українських видань, рекомендованих до перекладу на іноземні мови.

Про значення міжнародних партнерств з Україною та поширення української книги в бібліотеках світу розкажуть представники сфери книговидання та бібліотечної справи, культурні діячі Олександра Коваль, Марія Шубчик, Олена Одинока, Юлія Козловець, Софія Челяк, Оксана Бруй, Тіна Бутенко та інші.

Перша леді України Олена Зеленська 21 жовтня представить проєкти "Українська книжкова поличка" і "Книжки без кордонів", а 22 жовтня – проєкт "Better Time Stories", патронесами якого, крім Зеленської, стали перша леді ФРН Ельке Бюденбендер, перша леді Австрії Доріс Шмідауер та принцеса Нідерландів Лаурентін.

21 жовтня о 18:30 нове звучання української поезії ХХ століття представить перформанс "Фокстроти" — проєкт Мистецького Арсеналу за участі Сергія Жадана, Юрія Гуржи та Люби Якимчук, спеціально адаптований для німецької публіки. Візуальну складову створили художниця-колажистка Гриця Ерде та медіамитець Євгеній Арлов. Кураторка — Оксана Щур. Переклад текстів німецькою — Беатрікс Керстін.

Сергій Жадан, котрий цьогоріч отримає головну нагороду Франкфуртського книжкового ярмарку — Премію миру німецьких книгарів, — також читатиме свою поезію на головній сцені ФКЯ в суботу, 22 жовтня.

Співорганізатори національного стенда на Франкфуртському книжковому ярмарку представили програму заходів
Фото: УІК

Участь України на Франкфуртському книжковому ярмарку

Франкфуртський книжковий ярмарок — традиційний європейський книжковий ярмарок, який існує з середини XV ст. Щороку ярмарок відбувається у жовтні з середи по неділю включно у місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина).

Український стенд (у павільйоні 4.0 (B 114)) буде оформлений за мотивами мозаїки Алли Горської, а саме – "Дерево життя", знищену російськими військами в Маріуполі. Кураторами програми українського стенду є Український інститут книги та Goethe-Institut в Україні.

Цього року Україна братиме участь у ФКЯ зі слоганом "Наполегливість існування", який сформулював філософ і перекладач Юрко Прохасько.

Свої видання на стенді загальною площею близько 100 квадратних метрів розмістять українські видавництва, зокрема "Vivat", "Віхола", "Чорні вівці", "Маміно", "Моторний Равлик", "Видавництво Старого Лева", "Артбукс", "Видавництво Анетти Антоненко", Meridian Czernowitz, "Моя книжкова полиця", "Ранок", "Лабораторія" та інші.

Також на заході виступить з промовою президент України Володимир Зеленський. Виступ відбудеться 20 жовтня о 12.30 перед представниками книжкового сектору. Подія відкрита для публіки і пройде в кімнаті Harmonie в приміщенні Congress Centre.

Деталі програми можна прочитати тут

Нагадаємо, що Суспільне є інформаційним партнером участі України у ФКЯ.

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок