Зеленський потрапив до списку фаворитів на Нобелівську премію миру

Зеленський потрапив до списку фаворитів на Нобелівську премію миру

Зеленський потрапив до списку фаворитів на Нобелівську премію миру
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Getty Images

Президент України Володимир Зеленський потрапив до переліку фаворитів на Нобелівську премію миру. Український лідер посідає високі позиції серед номінантів у прогнозах букмекерів, зазначає агенство Reuters у своєму матеріалі від 30 вересня.

Крім нього високий шанс також мають Світлана Тихановська з Білорусі та Олексій Навальний із Росії, шведська екоактивістка Ґрета Тунберг, британський телеведучий Девід Аттенборо, міністр закордонних справ Тувалу Саймон Кофе та група Frida. Премія буде оголошена 7 жовтня в Осло.

"Нобелівська премія миру цього року може засудити війну в Україні, відзначивши противників президента Росії Володимира Путіна, волонтерів, які допомагали мирним жителям, або президента України Володимира Зеленського, який займає високі позиції у списках букмекерів", — пише агентство.

Вулиці Затишна і Солов'їна, а Жовтнева — на честь місяця "жовтень". Дражливі питання декомунізації і перейменування

"Це може бути нагорода для людей всередині України — виявлення фактів, гуманітарна допомога, — сказав Reuters директор Інституту дослідження проблем миру в Осло Генрік Урдал. — Це також може бути нагородою для опозиціонерів у сусідніх країнах. Обидва [Тихановська та Навальний] критично ставилися до дій Росії в Україні і обидва були рішучими прихильниками демократії та відмови від насильства у своїх країнах".

Зеленський потрапив до списку фаворитів на Нобелівську премію миру
Світлана Тихановська та Олексій Навальний. Фото: Вікіпедія

У Києві радник Зеленського Михайло Подоляк сказав Reuters, що премія для президента визнає, що він "взяв на себе повну відповідальність у найнебезпечніший момент": "Це також була б нагорода для українського народу, який сьогодні платить найвищу ціну за право жити без війни".

Однак Урдал також додав, що нагородний орган буде "обережним" щодо визнання лідера держави, яка бере участь у війні, навіть якщо Україна її не розпалювала, оскільки сторона збройного конфлікту "завжди бере участь у діяльності, яка є проблематичною".

"Вірю в перемогу": у Харківському літмузеї оцифровують щоденник викраденого росіянами письменника Вакуленка

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок