У Данії над полем здійнялася тінь української "Мрії"

У Данії над полем здійнялася тінь української "Мрії"

У Данії над полем здійнялася тінь української "Мрії"
. Фото: Anastacia Bratkova/Facebook

27 серпня на полях острова Фюн у Данії зʼявився силует українського літака "Мрія". Про проєкт у соціальних мережах повідомили автор ідеї скульптор Микита Зігура та співорганізаторка Анастасія Браткова.

"Створюючи величезну тінь нашої української "Мрії" на полі, я зрозумів, що в цьому є щось напрочуд містичне, адже існування тіні передбачає існування об’єкта. Тому відсутність літака виводить весь проєкт в метафізичну площину, де думки та візуалізації матеріалізуються в реальність — я сподіваюся, якомога скоріше! Тінь "Мрії", що піднімається в небо над пшеничним полем – це символ перемоги України, символ перемоги життя над смертю", — зазначає у своєму Facebook митець.

Поряд з "Мрією" на полі скульптор відтворив тіні ще двох об‘єктів у реальному розмірі — російського винищувача СУ-27 та безпілотника. Останній був задуманий автором ще у 2015 році як рефлексія на вторгнення Росії на схід України. Сьогодні він означає те, що небо захищають герої України.

"Лендарт-проєкт Микити Зігури присвячено річниці Незалежності України та вказує з одного боку на актуальну реальність, загрозу, що її жителі інших країн бачать лише у новинах. З іншого боку – на боротьбу та надію, яка символічно відображена у 80-метровій тіні Ан-225, найбільшого транспортного борту у світі", – додає співорганізаторка проєкту, власниця міжнародної комунікаційної агенції BREAD&SALT та українського артбренду Overall Анастасія Браткова

"Та тривога не покине жодного з нас, доки ми не побачимо замість тіні винищувача або БпЛа тінь нашої "Мрії", — каже посол України у Королівстві Данія Михайло Видойник. — Саме "Мрія", найбільший транспортний борт у світі, був зруйнований росіянами під час бомбардування. Відбудований, він відкине тінь, побачити яку, на відміну від винищувача, захочуть усі. Це стане символом мирного неба та справедливості".

Микита Зігура — український скульптор, який у своїх поєднує класичні та штучні матеріали, інтегруючи у витвори мотиви зіркового неба, рослинної ентелехії, східних арабесок або ж футуристичних фантазій. Його персональні та колективні виставки розміщувались у Нью-Йорку, Люксембурзі, Варшаві, Лондоні, Києві та інших містах.

У Данії над полем здійнялась тінь української "Мрії"
Фото: Nikita Zigura/Facebook

У Данії над полем здійнялась тінь української "Мрії"
Фото: Nikita Zigura/Facebook

Як підтримують Україну у світі під час війни

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок