Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) на чолі з Нілом Томпсоном провели дослідження та довели, що "Вікіпедію" часто використовують судді для прийняття рішень. Результати експерименту вони опублікували у виданні "MIT News".
Для дослідження науковці створили 150 статей для "Вікіпедії" про рішення Верховного суду Ірландії, які спеціально для цього написали студенти юридичного факультету.
Половину обраних випадковим чином статей опублікували в Інтернеті, а іншу лишили у якості контрольної групи. Для аналізу розглядали два показники: чи цитуватимуть описану у статті справу як прецедент у схожих випадках, і чи повторюватиме аргументація в суді лінгвістичний зміст сторінок Вікіпедії.
У підсумку справи, які мали статті у "Вікіпедії", цитували у суді на 20% частіше. Найбільше онлайн-енциклопедією користувалися суди нижчої інстанції, де секретарі та судді мають більше навантаження, і зручність онлайн-енциклопедії їх приваблювала.
"Той факт, що ми описали всі випадки, але лише ті, що опинилися у "Вікіпедії", виграли у "підкидання монетки", дозволяє нам показати, що "Вікіпедія" впливає як на те, що цитують судді, так і на те, як вони записують свої рішення", – говорить очільник дослідження.
"Наші результати також висвітлюють важливу проблему державної політики, — додає Томпсон. – З джерелом, яке широко використовується, таке, як "Вікіпедія", ми хочемо бути впевненими, що ми будуємо інституції, які забезпечують найвищу якість інформації. Те, що судді або їхні співробітники використовують "Вікіпедію", викликає занепокоєння, особливо якщо інформація, яку вони там знаходять, не є надійною".
Більше новин про "Вікіпедію"
- У англомовній Вікіпедії "українізували" назву Одеси
- Російських пошуковиків зобов'язали маркувати "Вікіпедію" як порушника законодавства РФ
- У Китаї жінка 10 років писала фейкову історію Росії для Вікіпедії
- У Білорусі редактора "Вікіпедії" засудили за роботу над статтями про війну в Україні
- Вікіпедія судиться з Роскомнаглядом через статті про російські злочини в Україні
Читайте нас у Facebook або Telegram
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!