"Зараз у всіх свій обов’язок перед країною": Сергій Соловій, гурт Kozak System

"Зараз у всіх свій обов’язок перед країною": Сергій Соловій, гурт Kozak System

"Зараз у всіх свій обов’язок перед країною": Сергій Соловій, гурт Kozak System
.

З початком гарячої фази війни Росії проти України багатьом українцям довелося змінити свої плани й переглянути пріоритети. Музиканти гурту KOZAK SYSTEM готувалися 18 травня відсвяткувати важливу дату — 10-річчя кар’єри — великим концертом у столичному Палаці Спорту. 11 червня гурт вирушив у благодійний тур містами України та Польщі.

У “Вікенді Нової Музики” на “Радіо Промінь” музикант гурту Сергій Соловій розповів, чим займаються KOZAK SYSTEM під час війни, яким було їх повернення до музики та яка доля нового альбому “Земля, вітер, вогонь”.

"Зараз у всіх свій обов’язок перед країною": Сергій Соловій, гурт Kozak System
"Зараз у всіх свій обов’язок перед країною": Сергій Соловій, гурт Kozak System. Фото: Ігор Ткач, Радіо Промінь

Люди стали більше цінувати одне одного

Хто у вас в групі чим зараз займається?

Справжній герой в нас — це Іван Леньо, він працює у патрульній поліції України. У нього є певні обов'язки, він їздить по всій Україні, і на передову також — постійно кудись щось возить. Олександр Дем'яненко (гітарист гурту KOZAK SYSTEM - прим. ред.) у нас в ТрО, Володимир Шерстюк (бас-гітарист гурту KOZAK SYSTEM - прим. ред.) як водій возить журналістів. Я та барабанщик Сергій Борисенко займаємося волонтерством у місті Шаргород Вінницької області. Всі при ділі, ніхто не сидить і не чекає чогось.

Концерт в Києві 11 червня став початком вашого благодійного туру. Яка мета цього туру?

Ці концерти ми робимо для того, щоб зібрати гроші для наших захисників. Наприклад, під час благодійного концерту у Львові в травні ми зібрали гроші на автомобіль. Вже були виступи у Києві, Вінниці. Серед інших міст туру — Луцьк, Тернопіль, Чернівці, Івано-Франківськ, Мукачево, Ужгород. Купляйте квитки, підтримуйте наших захисників.

Після цього відбудеться два концерти в Польщі — у Битомі та Вроцлаві. Ми чули, що ті наші фанатки, які знаходяться зараз в Європі, вже купляють квитки на літак, щоб прилетіти у Вроцлав на наш концерт

Яка програма цих концертів?

Програма концертів десь півтори години. Ми мусимо закінчити вчасно, щоб люди встигли добратися домівок до комендантського часу. Мені дивно до цього пристосовуватися, я лиш нещодавно приїхав до Києва, вперше з початку гарячої фази війни.

Які в тебе враження від Києва після повернення?

Я і так знав, що в Києві живуть добрі люди. Але вчора я купляв шаурму (дуже скучив за київською шаурмою!), ходило навколо багато людей, і я зрозумів, що Київ став ще добрішим. Більш людяним. Люди почали одне одного більше цінувати й любити. Вони зрозуміли, що вони можуть втратити.

Ви планували, що на вашого ювілейного концерту “All Stars. 10 років разом” мали б долучитися 15 запрошених зірок. Хто приєднається до вас на концертах благодійного туру?

Концерт у Києві 11 червня не мав зв’язку зі святкуванням нашого 10-річчя, яке ми планували, та його проведенню завадила війна. Є багато нюансів, адже це різні організатори й зали. До того ж треба було людей зібрати, адже дуже мало хто зараз у Києві. Але до нас приєднався наш друг Іван Марунич та його гурт Karta Svitu, які виступали перед нами, за що ми їм дякуємо.

"Зараз у всіх свій обов’язок перед країною": Сергій Соловій, гурт Kozak System
Сергій Соловій, гурт Kozak System. Фото: Ігор Ткач, Радіо Промінь

В тилу найголовніше — не вішати ніс

У вас мав навесні вийти новий альбом “Земля, вітер, вогонь”, яка його доля?

Так, він мав вийти якраз перед нашим сольним концертом у Палаці Спорту 18 травня, але ми його поки не випустили. Треки усі готові, але ми вважаємо, що в цей час пісні того напряму, які там записані, не актуальні. Ми маємо ще кілька патріотичних треків, які “зайдуть” сьогодні — от їх і будемо випускати. Але альбом навряд вийде скоро.

Як називаються ці патріотичні треки?

Перший трек “Війна”, а другий нехай поки що залишиться в таємниці. Але найголовніше, що ми не зупиняємося в нашій роботі. Звичайно, усім важко — і психологічно, й емоційно. Іноді важко час знайти, тому що в усіх свій обов'язок перед країною. Але ми працюємо.

Частина гурту KOZAK SYSTEM в тилу, частина, як от Іван Леньо — на передовій. Розкажи про свій досвід в тилу?

В тилу найголовніше — не вішати ніс. Це найгірше, що ми можемо робити.

Перемогу на 90 відсотків забезпечує тил. Тому що кожного солдата треба підтримати: вдягнути, нагодувати, довезти, підтримати емоційно й багато іншого. Щоб один солдат міг адекватно воювати на передовій, треба 15 — 20 людей в тилу. Тому, якщо люди в тилу впадуть у відчай, то все. Поки ми в тилу міцно будемо тримати все у своїх руках — хлопці на передовій будуть нас захищати.

"Зараз у всіх свій обов’язок перед країною": Сергій Соловій, гурт Kozak System
"Зараз у всіх свій обов’язок перед країною": Сергій Соловій, гурт Kozak System. Фото: Ігор Ткач, Радіо Промінь

Більше про українську музику читайте тут

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок