12 червня The Guardian повідомила, що команда міжнародних вчених та експертів із цифрових зображень помітили закономірність у крадіжках російськими військами цінних артефактів з українських музеїв на окупованих територіях.
"Зараз є дуже вагомі докази того, що це навмисний крок Росії, коли певні картини та прикраси були (…) вивезені до РФ", — сказав антрополог Браян Деніелс, який працює з археологами, істориками та фахівцями з цифрових зображень. — Можливо, все це є частиною підриву ідентичності України як окремої країни, з претензією на законне володіння Росією усіма їхніми експонатами".
Слід крадіжок значною мірою зосереджено на скіфському золоті. Це цінні старовинні вироби, на яких часто зображували тварин. Вони були виготовлені племенами на території Центральної Азії та Східної Європи, колись відомої як Скіфія. "Ці предмети візуально приголомшують, і зараз так багато повідомлень про крадіжки, що очевидно, що це стратегія", – додав він.
Вчений не впевнений, чи була грошова цінність найважливішим фактором для грабіжників, або ж предмети були обрані через їхнє культурне значення. Він повідомив, що крадіжки, як правило, відбуваються після допитів музейних зберігачів.
Більше про українське мистецтво почитати тут
- Найзрозуміліший вид діалогу: війна в ілюстраціях українських художників
- Охоронець з дружиною винесли під обстрілами: як врятували полотна Марії Примаченко в Іванкові
- "Люди дивляться, а художник бачить". Який він, унікальний стиль українського генія Івана Марчука
- "Переносячи історію у візуальну мову, ми не даємо їй загубитись, закарбовуємо в пам‘яті". 100 днів війни в ілюстраціях
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!