"Укрпошта" випустить лімітовану марку, присвячену "скіфському золоту", за яке Україна 10 років боролася в Нідерландах

"Укрпошта" випустить лімітовану марку, присвячену "скіфському золоту", за яке Україна 10 років боролася в Нідерландах

"Укрпошта" випустить лімітовану марку, присвячену "скіфському золоту"
Виставка "Скарби Криму: Повернення", 5 липня 2024 року. Суспільне Культура/Анна Самара

"Укрпошта" випустить лімітований поштовий набір "Скарби Криму. Повернення", присвячений відкриттю однойменної виставки з експонатами з чотирьох кримських музеїв, за які Україна боролась майже 10 років у судах Нідерландів.

Про це повідомляє пресслужба "Укрпошти".

Спецпогашення марки проведуть 10 липня об 11 ранку в Скарбниці Національного музею історії України.

У церемонії погашення поштової марки візьмуть участь т. в. о. міністра культури Ростислав Карандєєв, гендиректор музею Федір Андрощук та гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

До набору належать аркуш із дев'яти марок та художній конверт. Усього комплектів 565 — як і кількість артефактів на виставці. Дизайн розробила дизайнерка Дар'я Цикунова.

марки присвячені криму
"Укрпошта" випустить спецільний набір, присвячений виставці "скіфського золота". "Укрпошта"

Виставка "Скарби Криму. Повернення" у Національному музеї історії України триває з 5 липня і стане постійною аж до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова.

У ефірі Радіо Культура завідувачка філії "Скарбниця Національного музею історії України" Наталія Панченко зазначала, що ці експонати будуть вперше виставляти на материковій Україні.

Експонати цієї виставки належать до культур різних народів, які жили на півострові, зокрема греків, скіфів, сарматів, готів, гунів. Артефакти були створені в період від V століття до н. е. до V століття н. е.

565 артефактів із чотирьох кримських музеїв перебували з експозицією в Амстердамі у 2014 році, коли Росія окупувала Крим. Майже 10 років Україна намагалася повернути їх. І у червні 2023 року нарешті здобула історичну перемогу. Верховний суд Нідерландів визначив право власності за Україною та музеями, розташованими на підконтрольній території.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок