Бадоєв планує створити документальний фільм про перші дні війни з Росією

Бадоєв планує створити документальний фільм про перші дні війни з Росією

Бадоєв планує створити документальний фільм про перші дні війни з Росією
. Фото: alanbadoev/Instagram

Український режисер Алан Бадоєв працює над документальною стрічкою "Довга доба" проєкт, який у художній формі осмислює події, що трапились з людьми після повідомлення про початок повномасштабного вторгнення Росії до України. Про це режисер написав у своєму Insragram.

"Нинішня війна росії проти України — фактично перша війна, яка фіксується кожним учасником та свідком на телефон, відеореєстратор або інший гаджет. (...) Адже за кожним зруйнованим будинком, за кожною бомбою та розірваним снарядом" людські історії, поламані долі — те, що могло б відбутись із кожною людиною на планеті. І світ повинен знати ці історії", — зазначив режисер.

Бадоєв працює над проєктом разом з телеканалом 1+1. "Мета проєкту — не дати світові звикнути до війни й почати ставитися до неї як до сухої статистики", — зазначають творці стрічки.

Раніше Бадоєв розповів, що від початку повномасштабного вторгнення багато чого переосмислив. Нині він вважає безвідповідальним те, що його діяльність сприяла розмиванню кордонів між Україною та Росією.

"Напевно, я один з тих людей, який робив все для того, щоб стерти між Україною та Росією кордони. Це було несвідомо. Я з Донецька. У мене був цей місяць, і я багато що для себе обдумав. Я розумію, що і я, і Максим (Макс Барських, — прим.) — ми розмивали кордони між нашими країнами нашою творчістю. Напевно, я був одним з тих людей, які максимально показували дружбу народів. Максимально допомагав створювати оцю загальну творчу подушку, і тепер я розумію, наскільки це жахливо. Наскільки це безвідповідально", — сказав він.

Бадоєв планує створити документальний фільм про перші дні війни з Росією
Бадоєв планує створити документальний фільм про перші дні війни з Росією.

Для того, щоб долучитися до створення документальної стрічки "Довга доба", необхідно заповнити анкету та надіслати матеріали, які фіксують останні день перед початком вторгненням, а також відео, які показують вашу сім'ю (разом або окремо) у перший день війни — 24 лютого.

Алан Бадоєв – український режисер, кліпмейкер та продюсер Макса Барських, який працював з багатьма російськими артистами: Аллою Пугачовою, Валерієм Меладзе, Сергієм Лазарєвим, Філіпом Кіркоровим, Поліною Гагаріною та іншими. Популярність здобув після виходу першого повнометражного фільму "Оранжлав", який у 2006 році отримав премію на фестивалі "Кіношок" — за найкращу режисерську роботу.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок