З бібліотек треба вилучити понад 100 млн пропагандистських книг – директорка Інституту книги

З бібліотек треба вилучити понад 100 млн пропагандистських книг – директорка Інституту книги

З бібліотек треба вилучити понад 100 млн пропагандистських книг – директорка Інституту книги
. Фото: Гречка

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль в інтервʼю для "Інтерфакс-Україна" розповіла, що із бібліотек потрібно вилучити понад 100 мільйонів пропагандистських книг.

Олександра Коваль говорить, що насамперед йдеться про книжки антиукраїнського змісту з імперськими наративами та пропагандою насильства, проросійської, шовіністичної політики. На другому етапі вилучатимуть літературу російською мовою, видану в Росії після 1991 року.

"Причому, ймовірно, різних жанрів, у тому числі й книжки для дітей, і любовні романи, і детективи. Це очевидна вимога часу. Хоча я розумію, що вони можуть мати попит", – пояснила директорка УІК.

Коваль додала, що вилучатимуть також і класику, бо російські поети та письменники, як Олександр Пушкін та Федір Достоєвський, заклали основи "руского міра".

"Це насправді дуже шкідлива література, вона може дійсно впливати на погляди людей. Тому моя особиста думка, що ці книжки також мають бути вилучені з публічних і шкільних бібліотек. Вони, напевно, мають залишитися в університетських і наукових бібліотеках для вивчення фахівцями коренів зла і тоталітаризму", – наголосила вона.

З бібліотек треба вилучити понад 100 млн пропагандистських книг – директорка Інституту книги
Олександра Коваль розповіла, які саме книги вилучатимуть першочергово. Фото: УНІАН

Щодо наукової та профільної літератури – якщо немає очевидно ідеологічного підтексту, то немає причин першочергово вилучати такі книжки, доки не буде заповнена ніша українською або перекладеною іноземною літературою.

"З іншого боку, я не думаю, що під час війни ми маємо залишати доступ до творів авторів, які стоять на антиукраїнській позиції. Бо, читаючи їх, ми, можливо, висловлюємо схвалення їхній позиції. Але це все тонкі матерії", – додала вона.

Зараз в інституті готують документи для вилучення книг.

Раніше про те, що бібліотечний фонд приблизно на 50% складається з радянських книжок заявила заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, нардепка "Слуги народу" Євгенія Кравчук в інтервʼю Читомо.

За словами депутатки, фонди бібліотек потребують у 20 разів більше українськомовних книжок, ніж вони фактично мають – навіть якщо викупити всі наявні на ринку книжки, їх не вистачить.

У квітні за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України було створено Раду з розвитку бібліотечної сфери, яка врегульовуватиме питання функціонування українських бібліотек під час війни. У межах роботи Ради будуть напрацьовані пропозиції та механізми вилучення пропагандистської літератури з бібліотечних фондів та її заміщення якісною україномовною літературою й книгами українських видавництв.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок