Парламент звільнить від оподаткування створення аудіокниг українською

Парламент звільнить від оподаткування створення аудіокниг українською

Парламент звільнить від оподаткування створення аудіокниг українською
Фото із загальнодосутпних джерел

Український парламент хвалив законопроєкт №5876 про звільнення від оподаткування податком на додану вартість створення та розповсюдження україномовних аудіокниг. Про це розповіла народна депутатка від "Слуги Народу" Євгенія Кравчук на сайті партії.

Така ініціатива сприятиме розвитку і поширенню україномовних аудіокниг, захисту української мови, а також створить сприятливі умови для тих, хто створює та розповсюджує україномовний продукт.

Раніше у Податковому кодексі існувало звільнення від оподаткування книжок вітчизняного виробництва, проте ця норма не поширюється на аудіокниги.

Парламент звільнить від оподаткування створення аудіокниг українською
Депутатка Кравчук розповіла про сприятливі умови для створення аудіокнижок. Фото: Слуга Народу

"При цьому ринок аудіокниг активно розвивається як в Україні, так і в усьому світі. Їх зручно та швидко "читати", вигідно купувати, до того ж, це екологічно. Ухваливши цей законопроєкт, ми усунемо прогалини в податковому законодавстві, дамо поштовх подальшому розвитку україномовних аудіокниг, а також підтримаємо поширення української мови в цілому. Це особливо важливо зараз, у час повномасштабної війни росії проти України", – наголосила депутатка.

На світовому ринку продажі аудіокнижок щороку зростають приблизно на 25%, насамперед через зручність.

Наприклад, обсяг ринку США у 2016 році становив більше $713 млн., а у 2019 уже $1,3 млрд. Уже в 2020 році було опубліковано більше 71 тисячі аудіокниг, і це найвищий показник за всю історію індустрії. Така ж тендекція пролідковується у Великій Британії, Канаді та Австралії. На думку аналітиків, до 2023 року продаж аудіокниг у світі обійдуть продажі електронних, і як мінімум до 2027-го обсяги зростатимуть у середньому на 24,4% на рік.

За останні роки ринок аудіокниг в Україні зріс у 10 разів – усе частіше українці обирають саме їх, а не друковані чи електронні варіанти. Після початку повномасштабного вторгення понад 50 українських видавництв та авторів погодилися надати безкоштовні електронні та аудіокниги в додатку онлайн-книгарні Yakaboo.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад