"Паляниця" на Венеційській бієнале і акція "Франція у трансі" | 29 квітня

"Паляниця" на Венеційській бієнале і акція "Франція у трансі" | 29 квітня

"Паляниця" на Венеційській бієнале і акція "Франція у трансі" | 29 квітня
.

28 квітня російські окупанти знову обстріляли Київ – одразу після зустрічі Президента України Володимира Зеленського з генеральним секретарем ООН Антоніу Ґутеррішем. Ракета влучила у житловий будинок, внаслідок чого загинула журналістка і продюсерка "Радіо Свобода" Віра Гирич.

Український репер Otoy присвятив композицію брату, який служить у складі батальйону "Азов" і захищає Україну в Маріуполі. Трек носить назву “Find my country", тобто "Знайди мою країну" – власне, в англомовному тексті репер закликає іноземну аудиторію знайти Україну в гуглі та на власні очі побачити руйнування, спричинені російськими обстрілами.

На Венеційській бієнале, яка є одним з найважливіших світових форумів сучасного мистецтва, була презентована виставка Жанни Кадирової "Паляниця". Проєкт покликаний розповісти історію українців у добу випробувань. До слова, закликали до перегляду відвідувачів у незвичний манер – в перші три дні на набережній Венеції біля Гранд Каналу пронизливо звучала до болю знайома кожному з нас сирена повітряної тривоги, що супроводжувалась словами "Увага! У нас загроза!".

До Венеційської Бієнале дистанційно також долучився український музикант Святослав Вакарчук та його гурт “Океан Ельзи”. Вони презентували спеціальну версію пісні "Обійми", відео на яку знімали у напівзруйнованій будівлі Палацу праці у Харкові.

Біля посольства Франції у Вільнюсі литовці провели промовисту акцію під назвою "Франція у трансі". Таким чином була висловлена критика нерішучої позиції французьких політиків у справі підтримки України. Під час перформансу красиво вдягнені люди танцювали під трансову музику (власне, так обіграна назва "Франція у трансі"), запихались під час танцю багетами… і робили все це, облиті кров’ю.

Війна — усі останні новини
На початок