В Україні започаткували проєкт "Долучайся: разом ми сильні", який збирає та показує яскраві приклади боротьби на "цивільному фронті", перетворюючи їх на короткометражки й відеороботи. Про це Суспільному повідомили у пресрелізі.
Організатори – режисер фільму "Іловайськ" Іван Тимченко та навчальна медіа-платформа RIST, учасники якої допомагають із пошуком історій, знімають і монтують відео. Проєкт покликаний на прикладах конкретних людей показати, що зараз є безліч варіантів, щоб допомагати під час війни і надавати підтримку тим, хто її зараз найбільше потребує.
"Зараз ми живемо в унікальний час. Це неможливо не знімати. Я вірю, що наші фільми допоможуть іншим знайти своє місце. Ми розповідаємо про людей з різних сфер: художників, бізнесменів, лікарів. Нині кожен з них волонтерить та допомагає, щоб підтримати Україну в цей непростий час", – розповідає Іван Тимченко.
Ролики публікують на Youtube-каналі проєкту "Долучайся: разом ми сильні" та на сторінці у Facebook.
Героями проєкту вже стали CEO Львівського IT-кластера Степан Веселовський; майстер з кераміки Богдан Кухарський, який нині зварює "їжаки" для блокпостів, і шеф-кухар кав'ярні "Друзі" Денис Шингаренко.
Команда "Долучайся: разом ми сильні" закликає ділитися історіями людей, які роблять усе можливе, щоб наблизити перемогу України в повідомленнях на Facebook-сторінці проєкту.
Як допомогти армії
У час воєнної агресії Росії проти України, наша армія потребує підтримки та допомоги. Перший варіант – можна надсилати гроші до перевірених благодійних організацій.
1. Спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних сил України, відкритий Національним банком. Реквізити: UA8430000100000047330992708
Переказати гроші можуть міжнародні партнери та донори, український бізнес та громадяни. Відправити кошти можна у доларах США, євро, британських фунтах та українській гривні.
2. У мобільних додатках "ПриватБанку", "Альфа-Банку" та "monobank" можна переказати гроші з картки. В Приваті для цього є іконка "Добро", monobank додав реквізити до розділу "Благодійність", тоді як клієнти "Альфа-Банку" мають зайти на вкладку "Переклади/Платежі", вибрати "Платежі" та "Допомога ЗСУ".
3. Якщо ви хочете перевести гроші у криптовалютах, то міністр цифрової трансформації Михайло Федоров опублікував реквізити для мереж BTC, ETH і Tether (USDt):
- BTC — 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P
- ETH — 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14
- USDT (trc20) — TEFccmfQ38cZS1DTZVhsxKVDckA8Y6VfCy
Гроші, маскувальні сітки, донорство крові — чим та де можна допомогти армії
Як стати волонтером
Якщо у вас є бажання і можливість допомогти рідній країні, витратити свої сили, час і талант, щоб наблизити перемогу України, то є кілька порад і посилань.
По-перше, ви можете запропонувати свою допомогу у місцевій військово-цивільної адміністрації або звернутись до гуманітарних штабів. Прогляньте перевірені локальні канали/групи в соцмережах з новинами та волонтерськими оголошеннями. Також радимо перевірити наступні посилання:
- Стати волонтером у Києві
- Українська волонтерська служба (та їх Facebook-сторінка)
- Волонтери ООН
- Волонтерські організації та їхні потреби
Чат-боти, поради та інструкції від волонтерів
Війна — усі останні новини
- Queen випустив на YouTube концерт з Харкова зі збором коштів для допомоги Україні
- Синдром вцілілого: як не картати себе за те, що вдалося врятуватися від війни
- Стівен Спілберг пожертвував $1 мільйон гуманітарним організаціям України
- "За Україну, за її волю!" Повстанський плейлист на Spotify від Суспільне Культура
- Арт'ярмарок Art Dubai перерахує чверть від продажів квитків українським біженцям
- "Міні-Зеленський і коктейлі Молотова": ритейлер LEGO зібрав понад $16 тисяч жертвам війни з Росією
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!