"Відбудуємо Маріупольський драмтеатр", — Ткаченко про підсумки розмови з міністром культури Італії

"Відбудуємо Маріупольський драмтеатр", — Ткаченко про підсумки розмови з міністром культури Італії

"Відбудуємо Маріупольський драмтеатр", — Ткаченко про підсумки розмови з міністром культури Італії
Фото: Олександр Ткаченко

Сьогодні, 18 березня, міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко провів розмову з міністром культурної спадщини та культурної діяльності Італії Даріо Франческіні. Про це Ткаченко повідомив у своєму Facebook.

Темою розмови стала заява італійського міністра, яку він опублікував у Twitter, щодо відбудови Драмтеатру у Маріуполі, що був днями зруйнований російськими окупаційними військами.

"Спільними зусиллями наших Міністерств в Україні та Італії будемо відбудовувати Маріупольський драмтеатр одразу після перемоги України над російськими окупантами", — зазначив у своєму пості Ткаченко.

Міністри поспілкувались про ситуацію в Україні, й італійський колега запевнив про цілковиту солідарність з Україною, а також висловив підтримку державі і запропонував співпрацю з творчими колективами на час війни.

Крім того, міністри обговорили можливість залучення досвіду Італії у збереженні культурної спадщини та обліку культурних цінностей.

"Італія вже відмовила росіянам в участі у Венеційській бієнале та Міланському трієнале. Натомість вони надали додаткові можливості для українських митців виступати на цих форумах", — додав український міністр.

У Маріупольському драматичному театрі від постійних обстрілів російських військ ховалось більше 1000 місцевих жителів.

16 березня Маріупольська міська рада у своєму Telegram-каналі повідомила, що окупанти скинули високопотужну бомбу на будівлю. Унаслідок цього центральна частина театру була зруйнована, а вхід до бомбосховища завалило уламками.

До того, як у театр поцілили росіяни, на землі, з двох сторін навколо театру, було написано "ДІТИ".

Пізніше народний депутат Сергій Тарута повідомив, що сховище витримало удар. "Бомбосховище витримало. Завали почали розбирати, люди виходять живі!", — повідомив він.

За інформацією народної депутатки Ольги Стефанишин, з-під завалів вдалось вже дістати близько 130 людей. Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова також повідомила, що тривають роботи з розблокування бомбосховища театру.

За її інформацією, даних про загиблих чи поранених поки немає.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок