Харукі Муракамі готує спецвипуск свого радіошоу на підтримку України

Харукі Муракамі готує спецвипуск свого радіошоу на підтримку України

Харукі Муракамі готує спецвипуск свого радіошоу на підтримку України
.

На знак протесту проти російського вторгнення в Україну японський письменник Харукі Муракамі проведе спецвипуск свого радіошоу 18 березня. Про це повідомляє газета The Japan News.

Радіопрограма письменника називається "Радіо Муракамі" й звучить на хвилі Tokyo FM та інших радіостанцій, які входять до мережі 38 FM по всій країні. Спецвипуск вийде в ефірі о 23:00 і матиме назву "Музика, щоб зупинити війну".

"В Україні почалася нікому не потрібна війна. Чи може музика зупинити війну? Ймовірно, ні. Але я вірю, що музика може спонукати слухачів до думки, що вони повинні зупинити війну", — прокоментував письменник.

Харукі Муракамі планує говорити про те, що мир — це цінність, а воєнні звірства повинні бути зупинені. Звучатимуть західні антивоєнні пісні та композиції про протести зі знаменитої колекції компакт-дисків і платівок письменника. Він також пояснить їхню історію й перекладе іншомовні тексти японською мовою.

Що відомо

Перший роман Харукі Муракамі "Слухай пісню вітру" вийшов друком в 1979 році. З тих пір з-під пера автора вийшло понад 20 прозових та нон-фікшн книжок, серед яких "Погоня за вівцею", "Норвезький ліс", "Танцюй, танцюй, танцюй", "Про що я говорю, коли говорю про біг" та інші. Він лауреат численних премій. Минулоріч письменник був другим у рейтингу букмекерів на отримання Нобелівської премії з літератури, але відзнаку здобув танзанійський автор Абдулзарак Гурна.

Твори Харукі Муракамі перекладено понад п'ятдесятьма мовами світу, зокрема й українською. Сам він також перекладає з англійської мови на японську.

Програма "Радіо Муракамі" стартувала в ефірі у 2018 році. ЇЇ хронометраж — 55 хвилин. У шоу 73-річний письменник розмірковує про значення бігу, музики та літератури в житті людини й радить композиції для фізичних тренувань, якими активно займається все життя.

Нещодавно стало відомо, що британська письменниця Джоан Ролінг пожертвує 1 мільйон фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу дітям в Україні. А низка авторів, серед яких Стівен Кінг, Лінвуд Барклі, Ніл Гейман та інші, не продовжуватимуть договори з російськими видавництвами на видання їхніх книжок.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок