Deep Purple підтримали Україну, розказали історію про Харків і повернули Медведєву його автограф

Deep Purple підтримали Україну, розказали історію про Харків і повернули Медведєву його автограф

Deep Purple підтримали Україну, розказали історію про Харків і повернули Медведєву його автограф
.

Усі п'ятро учасників гурту підтримали українців під час атаки Росії та розповіли свої історії, пов'язані з Україною. Пост у Facebook почали з пісні гурту й додали зображення логотипу Deep Purple у кольорах прапору України, а також написали, що повертають автограф колишнього прем'єр-міністра та президента РФ Дмитра Медведєва, який вони отримали в 2011 році.

Суспільне Культура наводить пряму мову музикантів.

Deep Purple підтримали Україну, розказали історію про Харків і повернули Медведєву його автограф
Гурт Deep Purple, 2013 рік. Фото: Jonas Rogowski

Бас-гітарист Роджер Гловер написав:

"Як і багато виконавців, ми час від часу виступали з приватними концертами для шанувальників у різних країнах.

Ми аполітична група і ніколи не керувались політикою у наших намірах. Лише музикою. Але не зараз.

Ми засуджуємо військові злочини армії Путіна щодо невинних чоловіків, жінок і дітей в Україні. Ми вибачаємося перед нашими російськими і українськими фанатами за скасування наших шоу. Дуже сподіваємося, що виконаємо ці концерти в майбутньому".

Піаніст Дон Ейрі згадав:

"Спостерігаємо за новинами про те, що російські ракети щойно зруйнували Оперний театр на площі Свободи в Харкові, де майже рівно 20 років тому грав Deep Purple. Пам'ятаю, як Ян Гіллан знайшов у роздягальні та одягнув пачку і проголосив себе "Deep Purple в сукні".

Пам'ятаю, як обладнання мало прибути о 19:00, а шоу повинно було якимось чином розпочатись о 20:00. Пам'ятаю старого апаратника, який намагався змусити молоду публіку сісти під час концерту з таким завзяттям, що отримав судому.

Пам'ятаю, як наступного дня на шляху до аеропорту запитав про статую "Це Ленін?", а Роджер Гловер відповів: "Ну, це точно не Маккартні".

Сьогодні інший день, та я щойно написав Дмитру Медведєву, колишньому президенту, а нині голові Ради безпеки Росії, та повернув автограф, який він дав мені на вечері для Deep Purple в палаці Горького в березні 2011 року, на знак протесту проти його численних заяв після вторгнення".

Вокаліст Ян Гіллан заявив:

"Якщо висловитись зараз означає, що ми ніколи більше не побачимо наших російських друзів, то для нас це велика жертва, але це ніщо в порівнянні з тим, що ми ніколи більше не побачимо наших українських друзів, яких вбивають, щоб задовольнити психопатичні амбіції російського лідера.

Я хотів би бачити мільйони росіян на вулицях, що демонструють огиду до вторгнення в Україну, і я хотів би мріяти, що дуже швидко Росія знайде якесь сучасне керівництво, яке поверне їх у світ, як друзів. У нас так багато спільного".

Барабанщик Ян Пейс написав:

"Те, що відбувається зараз, виходить за межі тривоги. Це злочин і ми повинні ставитися до нього, як до такого. Я сподіваюсь, вторгнення армії Путіна в Україну (бо саме це відбувається зараз), обернеться його остаточним падінням.

І що хто небудь, хто "ментально живе в 21 столітті", зможе повернути російський народ до світу".

Стів Морс наголосив:

"Я завжди вважав, що музика повинна бути неполітичною і перетинати кожен кордон як універсальна мова. Як громадянин глибоко розділеної країни, можу сказати, що єдина річ, з якою погоджуються усі сторони – це негайне припинення нападу на країну, яка добровільно роззброїла свої ядерні боєприпаси, щоб задовольнити всіх великих гравців.

Стій, опусти зброю, повернись назад, допоможи іншим на зворотному шляху!"

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок