Держприкордонслужба не може надати Аліні Паш довідку про її вʼїзд до Криму

Держприкордонслужба не може надати Аліні Паш довідку про її вʼїзд до Криму

Держприкордонслужба не може надати Аліні Паш довідку про її вʼїзд до Криму
. Суспільне, скріншот

За словами Паш, вона передала цю довідку Суспільному. У документі, який вона показує в своєму інстаграмі йдеться, що Держприкордонслужба не може надати Аліні Паш довідку про її в'їзд до Криму в 2015 році, оскільки така інформація зберігається протягом п'яти років.

В офіційній відповіді на звернення співачки сказано, що інформація про перетин кордонів України та адміністративних меж з окупованими територіями зберігається протягом 5 років.

Держприкордонслужба не може надати Аліні Паш довідку про її вʼїзд до Криму
Довідка Аліни Паш від Держприкордонслужби.

Про попередню довідку Аліна Паш пише: "поки ми чекали офіційну відповідь на мій запит від Прикордонної служби, член моєї команди намагався знайти цю інформацію якомога швидше і обрав не той шлях, який би погодила я чи будь-хто інший з нас. Що бачила я? Довідку. На вигляд – офіційну. В ній були справжні дати в'їзду до тимчасово окупованого Криму, правильно вказаний КПВВ "Чаплинка", через який я перетинала адміністративний кордон. Підстав вважати, що довідка не є справжня, ніхто з команди не мав.

Яким саме чином, як та звідки член нашої команди міг отримати документ, який був наданий Суспільному, наразі невідомо. Якщо довідка, передана членом нашої команди Суспільному мовнику, підроблена чи несправжня, свої висновки мають зробити правоохоронні органи та суд. З свого боку ми готові допомагати у встановленні істини. Я хочу вибачитися від імені свого проєкту перед українцями, перед Суспільним мовником, перед кожним, хто спостерігає цей негативний шум навколо мене. Шкода усвідомлювати, що свої ж пхають такі важкі і неприємні палки в колеса".

Новина доповнюється.

Що сталося

Блогер і активіст Сергій Стерненко звинуватив Аліну Паш у порушенні українського законодавства через перетин адмінмежі з окупованим Кримом з боку РФ. Організатор Нацвідбору Суспільне опублікувало офіційну заяву щодо інциденту. Суспільний мовник заявив, що не має доказів порушення фіналісткою Національного відбору на Євробачення-2022 Аліною Паш правил відбору.

Зазначається, що Суспільне разом з виробником Нацвідбору "Френдс Про ТВ" опрацювало анкети учасників на їх відповідність вимогам. Також мовник звернувся до Державної прикордонної служби України, зокрема, щодо виступу Аліни Паш у Криму у 2015 році, але ці дані є конфіденційними.

Нагадаємо, Суспільне вже зверталося до Державної прикордонної служби України, однак отримало відмову у наданні інформації про перетин кордону учасницею, оскільки ці дані є конфіденційними. Команда учасниці надала довідку, нібито отриману нею, що стало підставою для продовження участі Alina Pash у Нацвідборі.

15 лютого, речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив журналістам Суспільного, що Державна прикордонна служба не видавала переможниці Нацвідбору на Євробачення-2022 співачці Аліні Паш довідку про законний перетин адмінмежі з окупованим Кримом.

Реакція Суспільного

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Микола Чернотицький написав на своїй фейсбук-сторінці: "Подяка Державній прикордонній службі за оперативний розгляд. Прес-офіцер ДПСУ запевнив, що Суспільний мовник отримає офіційну відповідь завтра до 11:00. Після отримання офційної відповіді буде зібрано оргкомітет Євробачення, на яке буде запрошено Аліну Паш і прийняте відповідне рішення".

Що говорить Аліна Паш

15 лютого, після оприлюдення відповіді ДПСУ, менеджерка Аліни Паш заявила, що довідку про в'їзд співачки до Криму Суспільному надав член команди, а не співачка особисто. Зараз, за словами менеджерки, у команді розбираються, як цей документ отримали, та чекають відповідь на запит від ДПСУ.

Вона додала, що офіційна заява від команди співачки буде, "як тільки ми отримаємо наш документ від прикордонної служби": "У будь-якому випадку це правда, що вона перетинала з української сторони кордон, і там має бути ця інформація, ми на неї чекаємо. Запит до прикордонної служби був здійснений минулого тижня. Для нас заява прикордонної служби була дуже шокуючим моментом, і ми зараз стараємося розібратися, щоб людям дати чітку і правильну інформацію, як це взагалі все відбулося".

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок