Ярослав Лодигін готовий піти у відставку через скандал навколо нацвідбору "Євробачення-2022"

Ярослав Лодигін готовий піти у відставку через скандал навколо нацвідбору "Євробачення-2022"

Ярослав Лодигін готовий піти у відставку через скандал навколо нацвідбору "Євробачення-2022"

Голова оргкомітету Нацвідбору на "Євробачення-2022", член правління Суспільного готовий піти у відставку, щоб підтвердити чисту репутацію Суспільного — про це він заявив під час пресконференції навколо ситуації за результатами конкурсу.

За словами Лодигіна, для нього довіра до Суспільного як інституції – головна причина, чому він працює у компанії:

"Зараз бачу від суспільства, від суспільства, вираженого у наглядовій раді НСТУ, сигнали недовіри щодо моєї роботи, я згоден прийняти таку аргументацію, якщо до моєї роботи є недовіра. Я готовий подати у відставку, щоб підтвердити криштально чисту репутацію Суспільного у цій справі", – сказав він.

Також він вибачився, якщо образив когось своїм коментарем — йдеться про фразу про "гори й ліси" на адресу виступу Kalush Orchestra. Нагадаємо, коментуючи виступ гурту, Ярослав Лодигін сказав: "Ми вже декілька разів представляли себе як Україна, як українці, як такі люди з лісів, люди з гір в даному випадку".

Під час пресконференції Лодигін вибачився:

"Я допускаю, що мені не вистачило точності у формулюванні", – сказав член правління НСТУ. Він додав, що коментуючи виступ гурту, не мав на увазі ніяких географічних факторів – що хтось із гір чи лісів. "Це метафора, якою я намагався пояснити свої відчуття від того, що побачив. У моїй оцінці мова йшла про відчуття того, як ми репрезентуємо Україну", – пояснив голова оргкомітету нацвідбору.

"Я свою оцінку давав перш за все як член журі, як митець, як продюсер, ця оцінка безумовно є суб’єктивною. І я на це маю право", – сказав він.

За словами Лодигіна, під час оцінювання він зважав, яке місце Україна посяде на "Євробаченні-2022" у Турині, наскільки модерно і гідно буде представлена країна. На його думку, в Аліни Паш був найкращий номер, і це підтверджують єврофани і букмекери. Також він сказав, що кілька фіналістів виглядали краще за Kalush Orchestra.

Суспільне не підписуватиме угоду щодо участі у міжнародному Пісенному конкурсі "Євробачення" з переможницею Національного відбору до завершення перевірки та з’ясування фактів.

"Якщо будуть виявлені факти обману, ми будемо змушені дискваліфікувати Аліну і тоді будемо розмовляти з артистом, який посів друге місце", – зазначив Ярослав Лодигін.

Голова правління НСТУ Микола Чернотицький заявив, що не підпише угоду, доки прикордонна служба не підтвердить, чи довідка Аліни Паш про відвідування Криму дійсна або фальшива.

Що відомо

Нагадаємо, Суспільне вже зверталося до Державної прикордонної служби України, однак отримало відмову у наданні інформації про перетин кордону учасницею, оскільки ці дані є конфіденційними. Команда учасниці надала довідку, нібито отриману нею, що стало підставою для продовження участі Alina Pash у Нацвідборі.

12 лютого в Україні відбувся фінал Національного відбору на конкурс Євробачення, який цьогоріч пройде у Турині (Італія) 14 травня. За підсумками голосування, перемогла співачка Alina Pash с піснею "Тіні забутих предків", а гурт Kalush Orchestra посів друге місце, отримавши на один бал менше.

Під час оголошення глядацьких балів виникла помилка. Ведучий Тімур Мірошниченко віддав 2 бали спочатку гурту Our Atlantic, а потім виправився, і передав їх CLOUDLESS. Він сказав в ефірі, що вперше побачив протокол і не розібрався з цифрами. Після цього табличка з балами зникла з екрану і з'явилася вже після оголошення результатів.

Згодом на своїй фейсбук-сторінці Мірошниченко описав, як все було. За його словами, у конверті результати були правильними, проте в редакторка в "підслушці" наплутала бали й почала виправляти його. Цю версію підтвердили й голова правління НСТУ Микола Чернотицький, член правління Суспільного Ярослав Лодигін та голова "Френдс Про ТВ" Олексій Гончаренко під час пресконференції.

Після оголошення переможця учасники Kalush заявили про фальсифікації та про намір оскаржувати результати конкурсу у суді.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок