Куди сходити у вашому місті: символізм кохання, нетворкінг і чудовиська Марії Примаченко

Куди сходити у вашому місті: символізм кохання, нетворкінг і чудовиська Марії Примаченко

Куди сходити у вашому місті: символізм кохання, нетворкінг і чудовиська Марії Примаченко
. Unsplash

Заплануйте власне дозвілля на лютий! Про перформанси, презентації, виставки, рок- і попфестивалі, вистави, концерти, прем’єри фільмів, залаштункове життя арттусовки розповідає програма "Арт панорама" на Радіо Промінь.

План мистецьких подій в Україні на наступний тиждень – культурний нетворкінг в "Молодому театрі", відеоарт "Символізм кохання", присвячений Густаву Клімту та П'єр-Огюст Ренуару, виставка "Справжні чудовиська" Марії Примаченко та багато іншого.

Культурний нетворкінг "Шум"

 • Нетворкінг пройде 14 лютого, 20:00
 • Київ, Малий Театр, вул. Олеся Гончара, 33

14 лютого в Малому театрі зберуться всі, хто має бажання у невимушеній атмосфері та в приємній компанії спілкуватися про мистецтво, структурувати його для себе, та познайомитися з сучасними українськими митцями наживо.

Перший же вечір присвячується всім закоханим і не дуже закоханим. Знайомитися будемо з авторським жанром документальної пісні. Що це за жанр? Чому така назва? Відповіді надасть одноосібна авторка жанру – артистка "Дикого театру" Марія Чуприненко. Пісні лунатимуть наживо.

Виставка "Густав Клімт. П'єр-Огюст Ренуар. Символізм кохання"

 • Виставка працює з 14 до 27 лютого
 • Графік роботи музею: п'ятниця з 12:00 до 20:00, субота-неділя з 11:00 до 19:00
 • Київ, музей сучасного мистецтва Artarea, вул. Софіївська 11-15

Мистецький простір Artarea презентує новий відеоарт "Символізм кохання" у двох частинах. Перша присвячена яскравому і скандальному генію віденського модерну Густаву Клімту, який напрочуд вдало поєднав у своїй творчості символізм і еротизм.

Друга частина представляє творчість П'єра-Огюста Ренуара – мабуть, найніжнішого з французьких імпресіоністів.

Одвічні теми життя та смерті, зовнішня принадність та психологічна глибина моделей, хиткий баланс на межі чуттєвого еротизму та палкої пристрасті поєдналися у імерсивному відеоарті "Символізм Кохання".

Читайте також: "Що таке "віденська сецесія": у день смерті Ґустава Клімта згадуємо мистецький рух, який його увічнив"

Куди сходити в вашому місті: культурний нетворкінг, "Справдешні чудовиська"
Афіша виставки "Густав Клімт. П'єр-Огюст Ренуар. Символізм кохання".

Виставка "Інституалізація"

 • Виставка працює з 3 до 26 лютого
 • Графік роботи галереї: з 12.00 до 19.00. Вихідні: неділя, понеділок
 • Київ, галерея Imagine Point (Голосіївський проспект, 86/1)

У новому експозиційному просторі Imagine Point відкрився колективний художній проєкт митців з майстерень Київського інституту автоматики під назвою "Інституалізація".

10 художниць і художників колективної виставки "Інституалізація": Олександр Богомаз, Юрій Болса, Ольга Заремба, Сергій Кондратюк, Максим Мазур, Андрій Підлісний, Владислав Рябоштан, Олена Штепура, Elis luna, Molly Route.

На виставці, окрім традиційних сучасних технік, представлені й нові медіа, з якими галерея Imagine Point досі не працювала. Наприклад, 5-метрове полотно Юрія Болси "Зупинка", відеоінсталяція Мулі Рут із доповненою реальністю, а також інсталяція з металевими артефактами від Андрія Підлісного.

Арт-панорама
Виставка "Інституалізація" в галереї Imagine Point. Facebook: Imagine Point

Виставка "Міське життя. На стику століть"

 • Виставка працює з 10 лютого 2022 року
 • Луцьк, Волинський краєзнавчий музей, вул. Шопена, 20

Волинський краєзнавчий музей відкрив нову виставку "Міське життя. На стику століть". Кінець XIX та початок XX століть – це час, що став переломним у розвитку всього людства і заклав основи сучасного суспільства. На виставці ви зможете дізнатись, чим запам’ятався нам цей період та які новинки з'явилися у ці роки, якими ми із задоволенням користуємося зараз.

"Кожен предмет у цьому переліку має свою власну історію, яку ми хочемо розказати на виставці. Серед всього, у нас є колекція грошей згаданого періоду, багато побутових речей, особливо тих, що належали багатим жителям", – розповідає завідувач відділу давньої історії музею Тарас Верба. Також в експозиції є грамофон кінця XIX ст., виготовлений в Швейцарії, кишенькові швейцарські годинники, прикраси зі срібла з додаванням коштовного каміння тощо.

Також на виставці є артефакти, що були вилучені на україно-польському кордоні за роки Незалежності України. Загалом протягом останніх 20 років СБУ передали близько 10 тисяч предметів, які мають історичну цінність.

Вистава "9 ночей"

 • Вистава пройде 14 і 15 лютого, о 19:00
 • Луцьк, театр "Гармидер", вулиця Залізнична, 9

У День Святого Валентина пропонуємо мешканцям Луцька побачити нову виставу театру "Гармидер" – "9 ночей" за п’єсою Матея Вишнєка "Пригода ведмедиків панда, яку розповів один саксофоніст, котрий мав подружку у Франкфурті".

"Цей текст може по-різному трактуватися глядачами, але це однозначно історія про потаємне, про історію стосунків, які будуються на рівні тілесному, і про перехід до того моменту, коли двоє стають, цитуючи п’єсу, "Двома голосами у леті"", – розповідає режисерка вистави Руслана Порицька.

Арт-панорама
Афіша вистави "9 ночей". Театр "Гармидер"

"Справдешні чудовиська" Марії Примаченко

 • Виставка працює з 4 по 27 лютого 2022
 • Графік роботи музею: з вівторка по неділю з 10:00 до 18:00
 • Київ, Національний музеї Тараса Шевченка

Зустріньтесь із страховиськами з власного дитинства, щоб усвідомити, що вони зовсім не страшні, а дуже навіть привітні й дружні. 4 лютого 2022 року в Національному музеї Тараса Шевченка розпочала роботу виставка робіт художниці Марії Примаченко.

Марія Примаченко була однією з найяскравіших представниць наївного мистецтва у світі. Її ім’я вписано до Всесвітньої енциклопедії наївного мистецтва поряд із французом Анрі Руссо та грузином Ніколо Піросмані. Художниця прославила Україну своїми роботами, що підкорили Париж, Лондон, Монреаль і Прагу. А сама все життя прожила у селі Болотня біля Києва.

Арт-панорама
Картина Марії Примаченко. thesketchline.com

"Художній світ Марії Примаченко й справді населений найрізноманітнішими істотами, яких доросле око може сприймати як чудовиськ – зубаті, багатоногі й багаторогі, інколи з десятком очей чи довжелезними язиками. Діти ж їм усміхаються, радісно розфарбовують форми, домальовують нові деталі, дають чудернацькі імена й вигадують неймовірні історії", – розповідають в музеї.

Арт-панорама
Афіша виставки робіт Марії Примаченко. Facebook

Виставка "Пісні зоряного неба"

 • Виставка триватиме з 8 по 24 лютого
 • Київ, книгарня "Сяйво книги", вул. Велика Васильківська, 6

Її виставки з нетерпінням чекають не тільки діти, а й дорослі. Адже її вигадані персонажі Пухнастики виглядають настільки життєрадісно, що вселяють надію на краще майбутнє. До 26 лютого в столичній книгарні "Сяйво книги" триватиме виставка "Пісня Зоряного неба" художниці Олі Яценко.

Всі роботи в експозиції виставки присвячені темі неба та пісні. Сюжети картин Олі Яценко дуже різні, але в них завжди присутнє добро, що є всередині кожного з нас.

"Мені хочеться, аби роботи надихали глядачів. Пухнастик – це такий образ, який об'єднує найніжніші, найтепліші куточки нашої душі. Це та дитина, яка завжди з нами і нікуди не дівається. Це ті емоції, які притаманні саме дітям: радіти, насолоджуватися життям, рухатися вперед, завжди впізнавати щось нове", – розповідає Яценко.

Арт-панорама
Афіша виставки "Пісні зоряного неба" Олі Яценко.

Виставка "ВІН.ВОНА.НЮанс.НЮарт"

 • Відкриття виставки 14 лютого о 17.00
 • Дніпро, Будинок Мистецтв, вул. Філософська, 23

На думку автора ідеї, фотографа Ігоря Співака, через стигматизацію оголеної натури у суспільстві таких виставок наразі проходить дуже мало. Збирач сучасного українського мистецтва Юрій Кулик надав для виставки шість робіт зі своєї колекції. За його словами, у регіоні це третя виставка подібного жанру за останні 30 років.

Психологиня та сексологиня Дар’я Муленко зазначає: відвідування виставки робіт в жанрі ню — це не лише естетичні враження, це допомагає стати більш відкритими та подолати сором.

"Ці виставки несуть більш глибоке, більш позитивне направлення для нашого суспільства, тому що це знімає табуйованість з теми сексуальності, з теми тілесності, і це дає нам певний прогрес. Ми виходимо з тіні і тема сексуальності стає легалізованою", - каже сексологиня.

На виставці представлять понад 100 робіт 50 авторів. Це живопис, фотографія, скульптура та графіка.

Куди сходити в вашому місті: символізм кохання, нетворкінг і чудовиська Марії Примаченко
Виставка "ВІН.ВОНА.НЮанс.НЮарт". Суспільне Дніпро

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок