Alina Pash: "Я впевнена, що мої предки будуть зі мною під час виступу"

Alina Pash: "Я впевнена, що мої предки будуть зі мною під час виступу"

Alina Pash: "Я впевнена, що мої предки будуть зі мною під час виступу"
. Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

12 лютого о 18:30 відбудеться Національний відбір на пісенний конкурс Євробачення-2022, у якому співачка Аліна Паш позмагається за право представляти Україну на міжнародному конкурсі з піснею "Тіні Забутих Предків".

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на Радіо Промінь Аліна Паш розповіла, чому на конкурс подала пісню “Тіні Забутих Предків” та чи слід очікувати на її повністю україномовну версію, що думає про скандали навколо своєї участі у нацвідборі та які емоції сповнювали її під час вручення премії Music Moves Europe Awards 2022.

Я українка, і мені так само болить, як усім

Останнім часом навколо тебе сталось чимало скандалів. Ми хочемо дізнатися усі подробиці стосовно закидів на твою адресу щодо порушення правил Нацвідбору. То як ти потрапляла в окупований Крим і що ти там робила?

Я розказала все в ефірі "Гримерки Євробачення" Тімуру Мирошниченку. Тож повторюю. У 2015 році я працювала у кавербенді з українською артисткою. Ми багато гастролювали, їздили й літали. На територію Криму, який я вважала тоді, вважаю зараз і завжди вважатиму Україною, ми їхали з друзями автобусом на весілля. Там досі є багато українців, і я вважаю, що їх треба підтримувати.

Перед тим ми летіли зі Стамбула додому. І саме на пересадці в Москві у мене вкрали бабусину реліквію – старовинний медальйон, який вона мені подарувала. І, вже будучи в Криму, я написала гнівний пост про це із відміткою з Ялти. І склалося хибне враження, що в Крим я залітала, але це не так було.

В інтерв'ю з Катериною Осадчою я не зрозуміла, яке загалом вона поставила мені запитання, і тому дала нечітку відповідь. Виставили мене потім якоюсь ненависницею, сепаратисткою, яка підтримує всю цю політику агресора. Ви здуріли?

Всі мої проєкти, які я за чотири роки зробила – вони українські. Я розмовляю українською мовою, я співаю українською мовою. Як мені можна закидати щось подібне, якщо більшість популярних українських артистів співає, наприклад, російською, – то ставте їм такі запитання. Я українка. Крим – це Україна. Росія – це агресор. І мені так само болить, як усім, тому що я тут живу. Я з українським народом.

В тебе є здогадки з приводу того, кому вигідно розповсюджувати про тебе таку інформацію?

Думаю, я точно комусь заважаю. Адже приблизно 90% з усіх акаунтів, які лишали коментарі, це майже "нульові" акаунти або ж акаунти з кількома фото і підписниками. Це точно якась, як то кажуть, "заказуха". І більшість людей, друзів мене заспокоюють, кажуть, щоб я не реагувала на це. Що вони знають мене, знають, за що я стою.

Воно мене, звісно ж, засмучує, бо я все крізь себе пропускаю, я не можу спокійно реагувати на це. Мені боляче від того, що деякі люди не можуть відрізнити чорне від білого. Невже після стількох пісень, проєктів, документальних фільмів, виставок, ви не розумієте, за що я стою? І пісня "Тіні Забутих Предків" ще більше засвідчує це.

Для мене пісня "Тіні Забутих Предків" – про світло і силу

Ви планували видати пісню "Тіні Забутих Предків" 11 лютого, але пісня з’явилася раніше. Чому змінилися плани?

Плани не мінялися. Окрім того, що поливають брудом, мою пісню злили на якомусь бридотному каналі, де зливають пісні. І це якийсь російський канал, від чого ще неприємніше.

Звісно, ми здійняли скандал, бо це максимальне порушення авторських прав. Я впевнена, що це було зроблено навмисно. І ми були змушені випустити пісню раніше. Але я вірю, що все відбувається на краще – пісня полетіла у світ і я вже бачу, як на неї роблять кавери на фортепіано. І в коментарях люди повторюють те саме – "сльози і мурашки".

Значить вдалося передати той меседж, ту силу, ту любов і те світло. Бо для мене це пісня – про світло і силу. Хтось може сказати, чому ж ми знову страждаємо? Але ми не страждаємо, ми розказуємо факти, які не вигадані. Я навпаки хочу донести, що ми мужні, ми не страждаємо, ми йдемо далі й несемо світло попри все.

В Україні пісня мурашить. Але чи промурашить людей, які будуть в Турині?

Не знаю. Мені зараз треба пройти національний відбір, і зараз моє найбільше бажання – щоб пісню відчули. Як би не було, потраплю чи не потраплю до Турина – я свою справу зробила. Я написала пісню, яка мені сьогодні вібрує максимально. Я відбуваюсь у той момент, коли я співаю. Це чудове відчуття, коли ти не шукаєш чогось, а вже відбуваєшся.

Коли я написала пісню, приспів був українсько-англійський, а от другий куплет, речитатив, я написала спочатку українською мовою. Про митців України, які вплинули на мій розвиток, і завдяки яким я стала ось такою, якою я є. Але згодом я його переписала. І скажу всім, кого цікавить чи буде повністю українська версія пісні – так, вона буде.

Alina Pash: "Я впевнена, що мої предки будуть зі мною під час виступу"
Alina Pash: "Я впевнена, що мої предки будуть зі мною під час виступу". Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

На Нацвідборі у 2016 році Джамалі дорікали за пісню "1944", що вона не є форматною для розважального "Євробачення". Але в неї був аргумент – необхідність розповісти важливу особисту історію. Що важливо розповісти тобі, з чим звернешся до української та європейської аудиторії?

В цій пісні немає моєї надособистої історії. У ній є історія українського народу. Хіба мені треба щось додавати до цього?

Я вважаю, що "Євробачення" – це майданчик, де ти через пісню можеш транслювати на весь світ щось важливе, щось особливе. Можливо, хтось засмутився, що у цій пісні немає того стилю, який вони очікували. Але хіба я колись казала, що буду робити очікувану музику? Я завжди хочу експериментувати, мені цікаво рости, я розвиваюся.

Мені приємно, що цю пісню похвалив мій батько, моя мама, мій дядечко, якому сімдесят. Він сказав, що він почув усі слова, йому все зрозуміло. Мені це важливо.

Хтось каже, що треба було Європі показати мої Bitanga чи BOSORKANYA, але вони загуглять і побачать. Нещодавно я виграла премію Євросоюзу Music Moves Europe Awards 2022. У глядацькому голосуванні я все-таки не досягла першого місця, була третьою. І це вже круто: стати третьою серед п’ятнадцяти успішних артистів із Європи. Але я виграла премію від журі. Журі побачило в мені ту унікальність, той меседж, який я несу, навіть не розуміючи мову. Я зрозуміла, що я все роблю правильно. Я йду за покликом серця.

На врученні премії Євросоюзу ти виступила з промовою.

Це був такий момент – мене останньою назвали, і я, якщо чесно, вже й не сподівалася. Я говорила тим, хто був поруч, що не важливо чи виграємо ми премію, чи ні, тому що класно бути просто номінованою і бути поруч з такими потужними артистами. Повітря аж іскрилося творчими вібраціями.

Під час вручення премії журі сказало такі прекрасні слова, що в мене аж знову виросли крила і я знову повірила в себе. Потім до мене підійшла жінка, яка організовує крутий фестиваль в Іспанії. Вона просто взяла мене за руку і сказала, що, Аліно, я не знаю про що твоя музика, та мені й не треба знати, я все розумію і без знання мови. І я розумію, що значить, усе працює. І коли я отримала премію, я була дуже щаслива. Коли я вийшла на сцену, з мене полився текст. Я не очікувала, що казатиму промову якусь. Я щиро дякувала за те, що вони побачили ідентичність, яку я відстоюю, яку я хотіла донести.

Я впевнена, що мої предки будуть зі мною під час виступу

Скоро відбудеться фінал Нацвідбору і буде дуже крутий концерт. Що люди побачать у твоєму перформенсі?

Я думаю, що у цьому номері люди побачать мої очі і в них буде багато чого сказано. Тому що я дуже хочу максимально передати те, про що ця пісня. Бо це не я насправді – це крізь мене.

Це не тільки мої думки – це думки зверху, які я хочу транслювати. І як би не було далі, для мене вже великий виграш, що я у вісімці фіналістів Нацвідбору 2022-го року. Мої батьки щасливі, вони мене підтримують і це дуже круто.

Я знаю, що виберуть достойного, достойну або достойних представляти Україну на Євробаченні. 12 лютого відбудеться фінальний концерт, я готуюся. Я впевнена, що видам на концерті той максимум, на який спроможна. В номері будуть "Тіні Забутих Предків" і я впевнена, що мої предки будуть зі мною в той момент.

Що відомо

  • Фінал Національного відбору на Євробачення-2022 відбудеться у форматі телевізійного концерту 12 лютого о 18:30 в прямому ефірі суспільного телеканалу UA: ПЕРШИЙ.
  • Виробництвом телеверсії фіналу Нацвідбору займається компанія "Френдс Про ТВ", яка також створить резервний запис виступу переможця Нацвідбору для показу під час проведення Євробачення-2022 в Італії та забезпечить постановку номера в Турині.
  • Зазначимо, що до Суспільного надійшло 284 заявки на участь у Нацвідборі. 17 січня було оголошено 27 учасників, які потрапили до лонглиста Національного відбору на участь у Пісенному конкурсі Євробачення-2022.
  • Суспільний мовник, як член Європейської мовної спілки, є організатором Національного відбору на участь у 66-му Пісенному конкурсі Євробачення-2022.
  • Нагадаємо, господарем цьогорічного Євробачення-2022 є місто Турин в Італії. У конкурсі візьме участь 41 країна. Великий фінал відбудеться на арені Pala Olimpico 14 травня; півфінали — 10 та 12 травня.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

На початок