Музиканти виступили проти "фейків про коронавірус" на платформі Spotify

Музиканти виступили проти "фейків про коронавірус" на платформі Spotify

Музиканти виступили проти "фейків про коронавірус" на платформі Spotify
.

26 січня стало відомо, що канадський фолк-музикант Ніл Янг написав листа своїм менеджерам та звукозаписувальному лейблу з вимогою "негайно" видалити з бібліотеки Spotify його музику. За його словами, приводом для прохання стало поширення на платформі "неправдивої інформації про вакцинацію від коронавірусу". Про це повідомило The Wall Street Journal.

Ніла Янга обурив випуск 2021 року найпопулярнішого авторського подкасту на Spotify від американського коміка Джо Рогана, в якому вірусолог-антивакцинатор Роберт Малоун висловив недоведені гіпотези про "безкорисність" вакцин.

Музикант вважає, що подкаст The Joe Rogan Experience, кожен епізод якого слухають у середньому 11 мільйонів людей, має величезний вплив – і Spotify відповідальні за поширення дезінформаціїї на своїй платформі.

"Я роблю це тому, що Spotify розповсюджує неправдиву інформацію про вакцину, що може призвести до смерті тих, хто їм вірить. У сервісу може бути або Роган, або Янг. Але не обидва", – написав Янг.

Музиканти виступили проти "фейків про коронавірус" на платформі Spotify (і перемогли)
Роберт Малоун і Джо Роган.

Стрімінгова платформа вирішила вилучити музику Янга. "Ми шкодуємо про рішення Ніла видалити свою музику зі Spotify і сподіваємось скоро привітати його знову", – повідомив прессекретар сервісу. У Янга на платформі було 2,6 мільйона передплатників та понад шість мільйонів щомісячних слухачів.

28 січня Spotify тимчасово призупинив роботу служби підтримки клієнтів після масових скарг від слухачів сервісу: вони намагалися закликати сервіс до відповіді чи відмовитись від підписок. На тлі скандалу стрімінг-конкурент Apple Music створив окрему категорію "Ми любимо Ніла", в якій зібрав хіти музиканта. На тлі скандалу платформа втратила понад два мільярди доларів ринкової вартості.

Того ж дня до протесту Янга з аналогічною вимогою видалити свою музику приєдналася виконавиця Джоні Мітчелл. "Я вирішила видалити всю свою музику зі Spotify. Безвідповідальні люди поширюють брехню, яка вартує іншим життям. Я солідарна з Нілом Янгом та світовою медичною спільнотою", – написала Мітчелл на своєму сайті.

Музиканти виступили проти "фейків про коронавірус" на платформі Spotify (і перемогли)
Джоні Мітчелл.

До того володарка дев'яти премій "Ґреммі" опублікувала посилання на відкритий лист, підписаний лікарями, вченими та іншими працівниками сфери охорони здоров'я Spotify. У ньому вони закликають видалити шоу Рогана, щоб зменшити поширення дезінформації про коронавірус.

30 січня Spotify випустив оновлення і вперше опублікував правила щодо контенту про коронавірус та інші захворювання. Так, стрімінг додасть спеціальні позначки до випусків подкастів, в яких обговорюється Covid-19.

Також відтепер на платформі заборонені повідомлення, які стверджують, що "СНІД, Covid-19, рак або інші серйозні захворювання, що загрожують життю, є містифікаціями або нереальні", а "носіння медичної маски завдасть загрозливому життю фізичної шкоди". Зазначається, що контент з дезінформацією видалятимуть, а облікові записи користувачів, які неодноразово порушили правила, можуть заблокувати.

"Ми працюємо над додаванням позначки до кожного випуску подкастів, які містять обговорення коронавірусу. Це попередження направить користувачів на наш портал, присвячений коронавірусу – ресурсу, який надає легкий доступ до фактів, заснованих на даних, актуальної інформації, якою діляться вчені, лікарі, академіки та органи громадської охорони здоров'я по всьому світу", – говориться у заяві генерального директора та співзасновника платформи Деніела Ека.

Чи повернеться після цього на стрімінг музика Ніла Янга та Джоні Мітчелл – невідомо. Випуск Джо Рогана з Робертом Малоуном наразі недоступний.

Читайте також

На початок