Чеська співачка померла внаслідок навмисного зараження Covid-19

Чеська співачка померла внаслідок навмисного зараження Covid-19

Чеська співачка померла внаслідок навмисного зараження Covid-19
. Facebook

Співачка з Чехії Хана Горка померла у віці 57 років після того, як навмисно заразилася коронавірусом. Жінка була учасницею чеського фолк-гурту Asonance.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на сина співачки.

Її син Ян Рек розповів, що Горка не стала уникати контактів з чоловіком і сином, які обидва захворіли на Covid-19 напередодні Різдва. Чоловіки були вакцинованими і видужали. За його словами, жінка хотіла після одужання отримати перепустку для відвідування громадських місць.

"Вона мала б ізолюватися на тиждень, тому що ми отримали позитивний результат. Але вона була з нами весь час", — сказав він.

Горка не була вакцинована і опублікувала в соціальних мережах, що одужує після отримання позитивного тесту на коронавірус, але через два дні померла.

Яка ситуація з захворюваністю на Covid-19 та вакцинацією у Чехії

Кількість випадків захворювання на коронавірус у Чехії досягла нового щоденного максимуму 19 січня. Було зареєстровано 28 469 випадків з населенням у 10,7 мільйона людей.

У Чехії для відвідування багатьох закладів, включаючи кінотеатри, бари та кафе, потрібно мати сертифікат про вакцинацію або довідку про одужання від Covid-19.

Нещодавно чеський уряд запровадив нові заходи для боротьби з поширенням вірусу, зокрема обов’язкове тестування працівників та школярів. Термін ізоляції для людей, які отримали позитивний результат при тестуванні на Covid-19, але хворіють безсимптомно, скоротили з 14 до 5 днів.

При цьому урядовці оголосили про скасування планів щодо введення обов'язкової вакцинації для деяких верств населення. На початку січня тисячі людей вийшли на демонстрацію в Празі та інших містах проти її можливого запровадження.

Близько 63% населення Чехії повністю вакциновані, у порівнянні з 69% у середньому по Європейському Союзу.

Що відомо

  • Станом на 20 січня в Україні підтвердили 18 479 нових випадків захворювання на коронавірус, з них понад 2 тисячі пацієнтів госпіталізовано. Це найбільший рівень захворюваності від початку 2022 року. Від ускладнення захворювання померли 131 людина. Понад 75 тисяч українців вакцинувалися від коронавірусу.

Читайте також: Ляшко заявив про нову хвилю COVID-19. У чому її особливості

На початок