У США стартує кінофестиваль "Санденс". Оголосили дати показів українських фільмів

У США стартує кінофестиваль "Санденс". Оголосили дати показів українських фільмів

У США стартує кінофестиваль "Санденс". Оголосили дати показів українських фільмів
пресслужба Держкіно

Цьогоріч у межах фестивалю незалежного кіно "Санденс" відбудуться світові прем'єри двох фільмів про події, що відбуваються на Сході України. Покази "Клондайку" відбудуться 21 та 23 січня. Фільм спільного виробництва Данії, Швеції, Фінляндії та України "Будинок зі скалок" покажуть 23 та 25 січня.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

Драма режисерки Марини Ер Горбач "Клондайк" (Klondike) є першою українською ігровою стрічкою, яка буде представлена в міжнародній конкурсній програмі WORLD CINEMA DRAMATIC COMPETITION кінофестивалю Sundance Film Festival.

Про що фільм "Клондайк"

Фільм розповідає про місцеву родину, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Ірка і Толік очікують народження першої дитини. Однак війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування.

Покази "Клондайку" відбудуться 21 та 23 січня. Онлайн-перегляд фільму буде доступний для глядачів на території США за фестивальними абонементами та квитками. Проєкт фільму "Клондайк" став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно, українським виробником стрічки є кінокомпанія Kedr Film.

У конкурсній програмі WORLD CINEMA DOCUMENTARY COMPETITION відбудеться світова прем'єра документального фільму Сімона Леренга Вільмонта "Будинок зі скалок" спільного виробництва Данії, Швеції, Фінляндії та України.

Про що фільм "Будинок зі скалок"

У стрічці йдеться про те, як на тлі війни у Східній Україні, що важко б’є по родинах, які живуть поблизу фронту, невелика група соціальних працівників працює в дитбудинку. Вони створюють безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують їхню подальшу долю.

Покази "Будинку зі скалок" відбудуться 23 та 25 січня. Це вже другий фільм Вільмонта, який він знімає в Україні. Його попередня робота, стрічка "Віддалений гавкіт собак" (2017), отримала більше 30 фестивальних відзнак та нагород, була номінована на премію Європейської кіноакадемії (EFA 2018) та потрапила до короткого списку номінантів на премію "Оскар" у 2019-му році. Проєкт фільму "Будинок зі скалок" став одним із переможців Чотирнадцятого конкурсного відбору Держкіно. Українським виробником стрічки є кінокомпанія Moon Man.

Що відомо

  • Sundance Film Festival 2022 розпочинає роботу 20 січня і триватиме до 30 січня 2022 року. Всі покази фільмів та заходи фестивалю пройдуть в онлайн-форматі.

Читайте також:

Берлінале-2022 відбудеться офлайн. Для цього організатори скоротили програму

Український фільм "Терикони" про життя дітей у "сірій зоні" на Донбасі покажуть на 72-му Берлінале

Майбутній фільм Нарімана Алієва "Орталан" відібрали на 19-й Берлінський копродукційний кіноринок

Фестиваль "Вечори французького кіно" у 2022 році пройде в українських кінотеатрах. Програма

Дивіться також: Ірина Цілик про "Санденс", війну та документалістику

На початок