Документ вперше розглядає народні художні промисли як сектор креативних індустрій. Програмою також передбачається створення реєстру майстрів та маркування виробів.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці іністерства культури та інформаційної політики.
Для популяризації народних художніх промислів будуть проведені фестивалі, ярмарки, конференції, а також тренінги й курси з підприємництва для майстрів. Планується розширення механізмів грантової підтримки майстрів та проведення інформаційно-просвітницьких кампаній.
Читайте також: "Без глини я більше не можу": історія гончара на прізвище Гончар
"Програма з розвитку та популяризації народних художніх промислів дозволить зберегти техніки, які сягають своїм корінням століттями назад. Ми маємо розвивати народні промисли, як потужну складову креативних індустрій, як з огляду ідентичності, так і економічного потенціалу", – зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.
Чиновник додав, що народні художні промисли – це унікальний код нації. Вони є "відображенням української історії, яку ми маємо передавати нащадкам". За його словами, програма розрахована на 2022-2025 роки.
Читайте також: Власну техніку художнього розпису започаткувала мисткиня з Хмельниччини
Наразі міністерство працює над деталізацією концепції – проєктом державної цільової національно-культурної програми розвитку народних художніх промислів та планом заходів з її реалізації.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!