Власну техніку художнього розпису започаткувала мисткиня з Хмельниччини

Власну техніку художнього розпису започаткувала мисткиня з Хмельниччини

Власну техніку художнього розпису започаткувала мисткиня з Хмельниччини
undefined

Власну техніку художнього розпису започаткувала Людмила Педосюк з Летичева Хмельницької області. Жінка каже: ідея з’явилася чотири роки тому. За цей час художниця створила понад сотню робіт, які оселилися в домівках поціновувачів її творчості в Україні та Італії.

На картинах Людмили Педосюк зображені переважно квіти, подекуди з’являються птахи, зрідка – люди. На створення власної техніки художнього розпису її надихнули відомі українські розписи, каже художниця.

"Петриківка, Самчиківський розпис, подобається і Жостківський розпис. Я про всі розписи просто прочитала. Є уроки початківцям, і більше до душі мені, звичайно, Петриківка. Але я сіла, я не можу за правилами, і я вирішила: а чому б не спробувати проекспериментувати щось своє. І я почала експериментувати. І от результат вийшов такий. Працюю я з гуашшю".

Займатися художнім розписом жителька селища Летичів Людмила Педосюк почала після того, як її донька принесла додому старе глиняне горня з проханням прикрасити його.

"Воно було чорне, дуже старе, дуже таке приємне, але скучне. І я його розмалювала. З цього все почалося. Помаленьку друзі знайомі приносили дощечки, другу стільницю я розмалювала, вона мені теж не сподобалася, з одного боку можна ліпити вареники, а з другого я намалювала соняхи".

Працювати художниця полюбляє з природними матеріалами, тому часто використовує для художнього розпису різні дерев’яні дощечки, ключниці та шкатулки, глиняні горнятка й глечики, вази тощо. Побували її роботи на виставці в Києві, розповідає Людмила Педосюк. Туди вона відправила 12 різних картин.

"Випадково зайшли в майстерню в Борисполі замовити рамку для картини. І майстер-художник побачив та запропонував мені маленьку виставку. Зробила ці картини, і ще в мене такі є веселі відкритки, я передала. І дуже була позитивна реакція, дуже всім сподобалося. І так помаленьку-потихеньку, знаєте, як циганська пошта, то той почув, спочатку все починається з друзів, з рідних, знайомих".

Людмила Педосюк каже: її картинами та стилем художнього розпису зацікавилася знавчиня народної творчості України Марина Сенчило, власниця арт-салону на Андріївському узвозі у Києві.

"Я з нею спілкуюся, кидаю їй свої роботи, і вона мені розказує подобається їй чи ні. Взагалі їй завжди подобається. Я дуже рада цьому. Зробила пару виставок тут в Летичеві, а потім мене запросили, приїхала моя знайома хороша з Італії і купила в мене картини. І показала там в Італії знавцям. І там є така знаменита бібліотека Валері на площі Навона, вони побачили мої роботи і запропонували виставку".

Вона ризикнула і поїхала. Так її роботи потрапили до Італії на виставку "Народна творчість України". Художниця додає: своєю творчістю прагне привернути увагу людей до краси навколишнього світу. Їй запропонували влаштувати персональні виставки у Польщі та Італії.

Вибір редакції

На початок