Ліпить посуд батько, декорує – мати, а діти створюють фігурки тварин. Понад дві тисячі глиняних виробів створила сім’я гончарів із Полтавщини на прізвище Гончар. У роботі використовують саморобний та електричний гончарні круги, а для декорування – підручні засоби: виделки та малярські щітки.
"Будь-яка гончарна форма починається з циліндра. Спочатку ми гончаримо як стаканчик. Якщо це буде невисокий і широкий посуд, то нижчий і ширший стаканчик. Якщо високий – вищий і вужчий", − розповідає Ярослав Гончар.
Ярослав Гончар працює із глиною 8 років. Створює тарілки, глечики, мильниці та декоративні прикраси. Має електричний та механічний гончарні круги. Останній змайстрував сам ще 11 років тому.

"Три роки круг у мене простояв. Чекав свого часу. Усе збирався гончарувати, та руки не доходили. А потім після відвідин майстерні Юрія Мирка в Опішні я зрозумів, що без глини я більше не можу і закупив глину".
У роботі гончар найчастіше використовує глину зі Слов’янська. Іноді бере й місцеву.
"Яресківська має червонявий відтінок, або ж теракотова під час випалу. А слов’янська – біла. У них різна температура випалу. Це різні глини. Але в поєднанні вони дуже добре гончаруються".
А далі за справу береться дружина – декорує.

Світлана Гончар каже: "Це червона глина. Вона рідка, як сметана. Червоний колір дає вміст заліза. Я дивлюся, а потім перемальовую або поєдную деякі малюнки. Квіти, птахів. Є парні птахи або по одному".
Діти у гончаруванні також не відстають – ліплять фігурки тварин.
Далі вироби завантажують до горна. У цьому Ярославу допомагають сини – Богдан та Святослав.
Випалюють вироби протягом восьми годин при максимальній температурі 1 050 градусів.
"Випалювати потрібно для того, щоб черепок став міцним, щоб тримав воду. Якщо черепок не випалений, він розкисає під впливом вологи. Він стає крихким", − каже Ярослава Гончар.

Після випалювання вироби декорують поливою або молочінням.
"Коли він вичахає, ми занурюємо його в молоко і випалюємо при температурі приблизно 350 градусів. Молоко запікається і дає коричневий колір".
А деякі тарілки випалюють з поливою та окисом міді.
"Під час випалу попіл розплавлявся, осідав на черепок і додав ось цей сіро-зелений благородний колір і шикарний ефект апельсинової кірки", − каже Ярослав Гончар.
Сім’я Гончарів створила більше двох тисяч глиняних виробів. Цьому присвятила останні 8 років.