В Одесі пройде виставка "Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор"

В Одесі пройде виставка "Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор"

В Одесі пройде виставка "Мені досі соромно викидати їжу — бабуся розповідала мені про Голодомор"
Платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво

Виставка Андрія та Лії Достлєвих проходитиме в Одеському національному художньому музеї з 11 грудня 2021 року по 9 січня 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, яка презентує виставку.

"Щоразу, коли я з будь-якої причини викидаю їжу, відчуваю за це сором, — розповідають Достлєви. — Ніяких логічних підстав у цього відчуття немає — я цілком можу собі дозволити не з’їдати те, чого не хочу їсти, і цим не можна комусь допомогти або когось врятувати".

Коли Андрій був малий, бабуся розповідала йому різні історії зі свого життя, і серед іншого траплялися теж спогади про Голодомор. І цей сором за викинуту їжу походить якраз звідти, з історій про те, як його родина пережила цей голод.

Щоб якось це проілюструвати і розібратися в цьому відчутті, протягом двох місяців митці документували сліди всієї їжі, яку викидали. Потім з цієї документації зробили колажі з фрагментами знайдених світлин, на яких присутні елементи пейзажу.

Жменя старих родзинок
Жменя старих родзинок. платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво

Відвідати виставку можна з 11 грудня 2021 року по 9 січня 2022 року (крім 1 і 7 січня). Музей працює з 11:00 до 17:00 в будні та з 11:00 до 18:30 у суботу та неділю. Вівторок — вихідний.

Про художників

Андрій та Лія Достлєви — митці, дослідники. Працюють з темами травми, постпам'яті, суб'єктності та репрезентації вразливих груп. Учасники виставок в Україні, Польщі, Литві, Чехії, Австрії, Італії, Іспанії, Нідерландах та інших країнах. Стипендіати програм Gaude Polonia від Міністерства культури та національної спадщини Польщі та Ukraine in European Dialogue від австрійського Institute for Human Sciences (IWM). Публікувалися у таких виданнях, як Eurozine, Baltic Worlds, Culture.pl, Korydor та інших.

Довідково

Минуле / Майбутнє / Мистецтво — це платформа культури памʼяті, що реалізує дослідницькі та освітні проєкти, а також публічну програму для залучення широкої аудиторії до роботи з минулим. Проєкт існує з 2019 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок