Талібан заборонив показувати на телебаченні фільми, в яких знімалися жінки

Талібан заборонив показувати на телебаченні фільми, в яких знімалися жінки

Талібан заборонив показувати на телебаченні фільми, в яких знімалися жінки
Фото: AFP

Ісламістський рух "Талібан", який контролює Афганістан, заборонив місцевим телеканалам показувати фільми за участю актрис, а журналісток і телеведучих зобов’язав носити хіджаб. Про це повідомляє місцева служба "Радіо Свобода".

21 листопада Міністерство сприяння доброчесності та запобігання пороку оприлюднило перелік "релігійних принципів", який включає вісім нових правил. Відтепер каналам заборонено транслювати фільми, комедії та розважальні програми, які ображають талібів і суперечать принципам тлумачення цим угрупованням ісламського законодавства.

Заборонено також показувати пророка Мухаммеда або інших шанованих в ісламі діячів, також заборонені програми, що показують чоловіків, не одягнених відповідно до вимог талібів.

"Це не обмеження свободи вираження поглядів, а кілька простих принципів", — коментує Акеф Мохаджер, представник міністерства.

Що відомо

  • 31 серпня США остаточно вивели свої війська з Афганістану, таким чином завершивши 20-літню місію. Після відльоту останніх військових літаків, контроль над аеропортом Кабула встановили екстремісти з руху "Талібан".
  • Після приходу до влади у серпні "Талібан" заборонив дівчаткам відвідувати школу, а жінкам — займатися спортом та працювати. Також обмеження наклали на телебачення, кіно та більшість інших видів розваг, називаючи ці галузі "аморальними".
  • Наразі уряд Талібану не визнаний жодною країною.

Читайте також

Нова влада Афганістану. Що відомо про рух "Талібан" та його лідерів

"Доведеться сховати свої дипломи". Чого чекають та бояться жінки в Афганістані

В Афганістані вбили захисницю прав жінок

На початок