Sotheby’s звинувачують у допомозі в ухиленні від податків

Sotheby’s звинувачують у допомозі в ухиленні від податків

Sotheby’s звинувачують у допомозі в ухиленні від податків
.

Аукціонний дім Sotheby’s звинувачують у тому, що вони допомагали колекціонерові ухилятися від сплати податків з продажів. Суд постановив, що Sotheby’s повинен стати відповідачем за судовим позовом, порушеним прокуратурою Нью-Йорка за звинуваченням у шахрайстві, повідомляє Your Art з посиланням на Reuters.

Йдеться про покупку клієнтом Sotheby’s робіт Жана-Мішеля Баскії, Аніша Капура та інших художників на загальну суму 27 мільйонів доларів. За заявою Генеральної прокурорки Летиції Джеймс, з 2010 по 2015 рік аукціонний будинок допомагав клієнтам отримувати підроблені сертифікати "перепродажу". У документах покупець позначався як артдилер, що давало йому право на податкові пільги. Зараз аукціонний будинок намагається довести, що таку махінацію вони використовували дуже рідко.

Sotheby’s звинувачують у допомозі в ухиленні від податків

Летиція Джеймс відповідно до закону вимагає відшкодування збитків від Sotheby’s у потрійному розмірі, однак аукціонний будинок вважає доплату податку з продажів достатньою мірою.

"Незалежно від того, наскільки ви багаті, ви не стоїте вище закону. Ми з нетерпінням чекаємо можливості представити цю справу в суді", — каже Джеймс.

Натомість Sotheby’s заперечує всі звинувачення.

Що відомо

  • Sotheby’s — четвертий найстаріший аукціонний дім світу. Разом із аукціонним домом Christie's займає приблизно 90% світового ринку аукціонних продажів антикваріату, предметів мистецтва тощо.
  • Аукціонний дім було започатковано 1744 року. Засновник фірми, Самуель Бейкер, спочатку продавав з молотка книжки. Через фірму пройшли безліч бібліотек світу з колекцій видатних діячів, зокрема бібліотека Наполеона Бонапарта.
  • Sotheby's проводить понад 350 аукціонів на рік, більшість проходить у двох головних торгових залах — у Нью-Йорку й Лондоні. Інші аукціони проводять у Гонконзі, Амстердамі, Женеві, Парижі, Мілані, Цюриху, Мельбурні і Сингапурі.
  • Аукціон має свої представництва в 29 країнах світу: Європі, Азії, Америці. Участь в аукціонах Sotheby’s може взяти будь-хто, причому абсолютно безкоштовно.

Читайте також

Музей Гуггенхайма в Абу-Дабі відкриють у 2026 році

Датський художник взяв гроші у музею і втік, назвавши це мистецтвом

Картина Рубенса з Національної галереї Лондона виявилася підробкою. Це визначив штучний інтелект

На початок