Музей Гуггенхайма в Абу-Дабі відкриють у 2026 році

Музей Гуггенхайма в Абу-Дабі відкриють у 2026 році

Музей Гуггенхайма в Абу-Дабі відкриють у 2026 році
Gehry Partners

Відкриття філії Музею сучасного мистецтва Соломона Гуггенхайма в Абу-Дабі планується у 2026 році — через двадцять років після того, як про проєкт було оголошено вперше. Про це заявив директор Музею Гуггенхайма Річард Армстронг, пише Artnet News.

Спочатку відкрити Музей Гуггенхайма в Абу-Дабі планували в 2012 році, але плани кілька разів переносили: спочатку через економічну кризу, а потім через пандемію коронавірусу.

Музей Гуггенхайма в Абу-Дабі відкриють у 2026 году
Аніш Капур, Моя Червона Батьківщина (2003). Дейв Морган

"Схоже, тепер ми можемо сказати щось певне", — зазначив Армстронг на брифінгу в Базелі. У департаменті культури і туризму Абу-Дабі підтвердили, що будівництво Музею Гуггенхайма завершиться в 2025 році.

Площа майбутнього музею — 30 тисяч квадратних метрів. Спроектована архітектором Френком Гері, будівля стане найбільшою філією Музею Гуггенхайма. Проєкт повинен стати одним з центрів нового туристичного району на острові Саадіят. У 2017-му там вже з'явився Лувр Абу-Дабі.

Що відомо

  • За останні 12 років Музей Гуггенхайма в Абу-Дабі зібрав колекцію з понад 600 творів сучасного мистецтва.
  • У 2017-му на сайті Музею Гуггенхайма опублікували оцифровані версії творів мистецтва з колекцій його філій у Нью-Йорку, Венеції і Більбао. Архів налічує близько 1,7 тисячі робіт 625 авторів.
  • Музей Соломона Гуггенхайма — художній музей у США, одне з провідних зібрань сучасного мистецтва у світі.
  • Колекція музею — це об'єднання кількох дуже різних приватних колекцій. Центральною серед них є колекція самого Соломона Гуггенхайма, яка переважно містить твори в стилі чистої абстракції; колекція його племінниці Пеггі Гуггенхайм складається з творів абстрактного і сюрреалістичного живопису і скульптури; колекція Джастіна К. Тханнхаузера містить переважно роботи імпресіоністів і постімпресіоністів; величезна колекція графа Джузеппе Панса ді Біумо — роботи європейських і американських мінімалістів, постмінімалістів, а також твори концептуального мистецтва.
  • Також у музеї Соломона Гуггенхайма широко представлений європейський живопис XX століття та американський живопис другої половини XX століття. В останні роки музей Гуггенхайма відвідує приблизно три мільйони осіб на рік.

Читайте також

Датський художник взяв гроші у музею і втік, назвавши це мистецтвом

В Одеському художньому музеї відкрилася велика виставка Киріака Костанді

NAMU розказали, яким був перший експонат музею

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура