NAMU розказали, яким був перший експонат музею

NAMU розказали, яким був перший експонат музею

NAMU розказали, яким був перший експонат музею
.

Це – глиняна посудина. Національний художній музей України на своїй фейсбук-сторінці опублікував світлину першого інвентарного запису в книзі музею.

"Зараз ми звикли, що в колекції NAMU є переважно твори візуального мистецтва – живопис, графіка, скульптура, медіаарт. А 122 роки тому колекція тоді ще Музею старожитностей складалася з різних предметів. Навіть перший експонат, з якого почався відлік музейної збірки, – це глиняна посудина.

NAMU розказали, яким був перший експонат музею
Запис №1 в першій інвентарній книзі музею, архів NAMU.

Запис про нього в першій інвентарній книзі зроблено саме в цей день – 16 вересня за старим стилем, 28 – за новим; і вказано таке:

"Сосуд глиняный, шаровидный, с узким горлышком. Высота 17 см. диаметр средней части 15 см, диаметр дна 6½ см. Найден 18 февраля 1898 года на глубине 1¾ аршин при земляных работах в усадьбе Павлушенко по Рейтарской улице в г. Киеве".

Цей предмет музею подарував господар садиби.

Проте доля самого експонату невідома. Через те, що колекція музею старожитностей стала основою для колекцій трьох музеїв, через війни, революції та інші катаклізми ХХ століття, слід цього предмету загубився", – розповідають у музеї.

Читайте також

Проєкт "Обійми" — роздуми над близькістю України і Польщі

Шотландський лісник побудував 20-метровий ковчег — він хоче привернути увагу до кліматичних змін

Польська художниця намалювала серію картин спільно з робособакою Boston Dynamics

Роботи з реставрації 31 об’єкту культурної спадщини завершаться до кінця року — Ткаченко

На початок