Роботи з реставрації 31 об’єкту культурної спадщини завершаться до кінця року — Ткаченко

Роботи з реставрації 31 об’єкту культурної спадщини завершаться до кінця року — Ткаченко

Роботи з реставрації 31 об’єкту культурної спадщини завершаться до кінця року — Ткаченко
Суспільне Львів

До кінця 2021 року будуть завершені роботи з відновлення 31 об’єкту культурної спадщини в межах програми "Велика реставрація" — про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Фейсбуці.

Він зазначив, що в межах програми ністерство планує реалізувати 150 об’єктів за 2021-2023 рік по всій Україні. До кінця 2021 року, за словами Ткаченка, буде завершений 31 об’єкт, де роботи вже розпочались або незабаром розпочнуться. Також міністр звернув увагу на те, що одна пам’ятка може містити кілька реставраційних проєктів.

Роботи з реставрації 31 об’єкту культурної спадщини завершаться до кінця року — Ткаченко
Роботи з реставрації 31 об’єкту культурної спадщини завершаться до кінця року — Ткаченко. УНІАН

Йдеться про такі об'єкти:

 1. Національний заповідник "Софія Київська": реставрація частини приміщень колишньої Хлібні з пристосуванням під виставкові зали та Консисторії, поточний ремонт відмостки Софійського собору.
 2. Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця": протиаварійні роботи у Комплексі споруд фортеці.
 3. Національний заповідник "Хортиця": будівництво майдану "Козацьке коло", оглядового майданчику, доріжок та озеленення території об’єкту "Курган Єдності України", реконструкція будівлі Музею історії Запорізького козацтва.
 4. Частина протиаварійних робіт у Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" та реставрація Троїцької надбрамної церкви (корпус №27).
 5. Національна музична академія України імені П. І. Чайковського: ремонтно-реставраційні роботи будівлі.
 6. Національний заповідник "Замки Тернопілля": капітальний ремонт, реставрація перехідного мосту та ескарпових стін замку в м. Збараж. А також ліквідація аварійного стану Замку XVII ст у м. Чортків.
 7. Національний художній музей у Києві: протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи будівлі будинку музею старожитностей та мистецтв.
 8. Національний заповідник "Києво-Печерська лавра": ремонтно-реставраційні роботи Онуфріївської вежі.
 9. Національний заповідник "Давній Галич": пам’ятка архітектури Національного значення XIV-XVII ст. Галицький замок.
 10. Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Г. Возницького: реставрація фасадів та муру Костелу Капуцинів з келіями у смт. Олесько, реставрація храму Св. Йосифа у с. Підгірці, протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи у Жовківському замку.
 11. Реставрація приміщень камерної сцени національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.
 12. Проведення робіт за проектом "Реставрація пам’ятки історії, архітектури національного значення кін. XVIII ст., альтанка М. І. Глінки" національного історико-культурного заповідника "Качанівка".
"Це лише початок. Процес "Великої реставрації" по факту не зупинити. І 150 об’єктів – не межа. На території нашої країни їх в рази більше. Особливо тих, що знаходяться в аварійному стані і чекати вже не можуть", — написав Ткаченко.

Також він зазначив, що в межах другого етапу програми можливості збільшуються, і конкурсна комісія при МКІП вже розглянула заявки від ОДА та попередньо визначила 28 об’єктів, яким на реставрацію буде надано субвенції. Також вже сформовано проєкт розпорядження, про затвердження переліку проєктів, яким для проведення ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт буде спрямована субвенція. Завтра, 22 вересня, він буде розглядатись на Кабміні.

"МКІП буде відстоювати в бюджеті-2022 наявність коштів на "Велику реставрацію" в орієнтовному обсязі 5 млрд грн. Йдеться про реставрацію та інші негайні роботи на 50 об’єктах", — додав міністр.

Що відомо

Реалізацію та координацію програми "Велика реставрація" здійснює Міністерство культури та інформаційної політики України.

Читайте також

Велика реставрація: на Буковині хочуть відремонтувати п'ять культурних об'єктів

"Велика Реставрація". Садиба Харитоненка в Сумах не потрапила до програми

"Велика реставрація": які об'єкти Харківщини подали на відбір

Камерну сцену львівського театру Заньковецької відреставрують за 4 мільйони гривень

Пляшка замість каркаса. В Одесі обвалилася скульптура на фасаді будинку Русова

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура