Вчителька музики створила інтерактивну карту жінок-композиторок світу

Вчителька музики створила інтерактивну карту жінок-композиторок світу

Вчителька музики створила інтерактивну карту жінок-композиторок світу
.

28-річна вчителька музики з Валенсії Сакіра Вентура створила інтерактивну мапу з творами жінок-композиторок. Проєкт має на меті нагадати про видатних жінок, чий внесок в музику століттями применшували або ігнорували через гендерну нерівність та упереджене ставлення. Про це повідомляє the Guardian.

"Ми ніколи не відводили їм того місця в історії, якого вони заслуговують", – говорить Сакіра Вентура, творець інтерактивної мапи, на якій представлено понад 500 композиторок з усього світу. "Вони не фігурують в підручниках з історії музики, їхні твори не виконуються на концертах, їхня музика не записується".

Сакіра Вентура вирішила створити цей проєкт після того, як зрозуміла, що за роки вивчення академічної музики вона рідко чула про жінок-композиторок. "Я завжди говорила про те, що потрібно додати цих композиторок на мапу, і мені спало на думку зробити це в буквальному сенсі".

Вчителька музики створила інтерактивну карту жінок-композиторок

Імена композиторок упроводжуються фотографіями або портретами та посиланнями на їхні твори на Spotify. На карті зібрані дані про 530 жінок з різних епох і країн: від грецької черниці Кассії, яка жила у IX ст, до британки-вундеркінда Альми Дойчер, яка написала першу сонату в шість років – зараз їй 16.

Україна на мапі представлена трьома композиторками: Кармеллою Цепколенко (нар. 1955 р., Одеса), Світланою Азаровою (нар. 1976 р., м. Ізмаїл) та Христиною Мошуманською-Назар (нар. 1924 р., польска композиторка, народилась у Львові).

"Коли я починала, я думала, що знайду не більше п'яти жінок-композиторів", – каже Вентура. Після більш ніж року і сотень годин роботи на сайті представлена інформація про 530 композиторок, з коротким описом кожного з них і посиланням на прослуховування їхніх творів. Наразі вчителька працює над ще одним списком на 500 імен.

Читайте також

Концерт Бочеллі у Києві: анімовані картини Марчука, українські артистки та скандал навколо локації

Ріанна стала найбагатшою співачкою у світі. Forbes оцінив її статки в $1,7 млрд

Дітей з синдромом Дауна та їхніх братів і сестер навчатимуть музиці онлайн

На початок