Наталя Багрій, гурт Tik Tu: "У нас постійно йде боротьба – або грати синті-поп, або реґі"

Наталя Багрій, гурт Tik Tu: "У нас постійно йде боротьба – або грати синті-поп, або реґі"

Наталя Багрій, гурт Tik Tu: "У нас постійно йде боротьба – або грати синті-поп, або реґі"

У межах проєкту "Культура on/off. Цифрові мости" гурт Tik Tu презентував сингл Aero, зйомки якого проходили музеї-садибі у селі Самчики Хмельницької області. Aero – одна з п'яти відеоробіт проєкту, створеного організаторами Respublica Fest для допомоги локальним представникам культури та туризму з віддалених районів Хмельницької області.

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на "Радіо Промінь" вокалістка гурту Tik Tu Наталя Багрій розповіла про досвід роботи з командою проєкту "Культура on/off. Цифрові мости", майбутній альбом та мультиплікаційні проєкти.

"Такі проєкти надихають та привертають увагу до важливого"

Наталко, скажи, для Tik Tu сингл Aero – лише про музику?

Звісно, що ні. Це був величезний проєкт, який працював на п’ять локацій – Самчики, Бакота, Жванець, Антоніни та Чорний Острів. Він створений, щоб привернути увагу до цих прекрасних місць, історико-культурних локацій, які потребують фінансової підтримки та реставрації. І ми дуже щасливі, що нас долучили до цієї роботи. Так співпало, що ми записали перший сингл із нового альбому і він дуже сподобався знімальній групі Yuzhane production. Тому саме цей трек обрали для участі в проєкті.

Що ви винесли для себе з цієї співпраці? Я маю на увазі, досвід організації зйомок, підхід до роботи?

Раніше наші кліпи нагадували трошечки "самопальне" відео. Ми старалися знімати власноруч, а тут такий організаційний підхід, велика команда: і освітлювачі, і гример, і костюмер, і всі люди, які кружляли навколо. Це був дуже хороший досвід для нас, хоч ми і не надто молодий колектив, нам вже 6 років. Дехто з цього починає, а ми починаємо лише зараз брати участь у таких грандіозних зйомках.

А у вас лише зараз з’явилося бачення того, що варто брати участь у таких суспільно важливих проєктах, як "Культура on/off. Цифрові мости"?

Ця думка існувала завжди. Ми були раді повною мірою долучитися до цього проєкту і відкриті до наступних таких подій. Залюбки будемо допомагати. І це буде не обов’язково фінансова підтримка, хай це буде підтримка музична, та, яку ми можемо дати своєю роботою. Навіть більше скажу, ми зацікавлені в таких проєктах. Вони надихають, дають можливість створити щось краще і привернути увагу до важливого.

Як ти вважаєш, музика може впливати на культурний та туристичний потенціал віддалених малих містечок та сіл?

Думаю, що так. Мистецтво впливає на привернення уваги. Навіть сперечатися про це не варто.

Наталя Багрій, гурт Tik Tu: "У нас постійно йде боротьба – або грати синті-поп, або реґі"
Наталя Багрій, гурт Tik Tu. Фото: Юра Грязнов / Кіра Гігс.

“У нас постійно йде боротьба – або грати синті-поп, або реґі”

Ви вже презентували першу пісню з альбому, а коли ж почуємо решту пісень?

У нас на разі готово кілька синглів, але ми коливаємося з концепцією. Оскільки зараз світ рухається в сторону скорочення, можливо.ю ми оберемо треки, не довші за три хвилини. А можливо, це буде щось зовсім інше, тому що ми ніяк не можемо побороти своє прагнення грати реґі-музику.

І постійно в нас іде боротьба – або грати синті-поп, або грати реґі. Адже і перше, і друге – це дуже щаслива і натхненна музика, яка підіймає людям настрій.

Але, зрештою, має все бути гарно і делікатно. Конкретної дати виходу альбому ми не визначили, оскільки ми вільні люди, в нас сьогодні одне, завтра інше, післязавтра третє. Якщо ми себе закуємо в рамки, то гарантовано не зможемо зробити альбом достатньо якісно.

Наталя Багрій, гурт Tik Tu: "У нас постійно йде боротьба – або грати синті-поп, або реґі"
Наталя Багрій, гурт Tik Tu. Фото: Danuta Naugolnyk.

У нас в планах є два грандіозних проєкти, і вони пов’язані із мультиплікацією. Ми продовжуємо свою співпрацю із дуже хорошою київською компанією Green Penguin, які виробляють мультсеріал "Книга-мандрівка. Україна".

Це дуже цікаві пізнавальні мультфільми для дітей та батьків. І, окрім того, ми долучилися до фантастичного проєкту, який називається "Чорна-чорна курка". Це буде багатосерійний мультфільм про смішну українську ферму. Ми будемо писати до нього музику і докладатимемо різноманітних шумових зусиль.

То на що перше нам чекати – мультфільм чи альбом?

Я думаю, що все буде відбуватись паралельно.

Чи будете виступати на фестивалях цього літа?

Нас запрошують на фестивалі наприкінці осені. Зараз ми свідомо ставимо виступи на фестивалях на паузу. Здавалося б, літо – така класна пора, аби їздити на фестивалі. Але в нас зараз лежить душа до студійної роботи, до "занурення в холодочок". От ми собі перечити й не будемо.

Читайте також

На початок