Фотограф Нікіфоров, який створив "червону книгу" мозаїк України, знаходиться у СІЗО Одеси

Фотограф Нікіфоров, який створив "червону книгу" мозаїк України, знаходиться у СІЗО Одеси

Фотограф Нікіфоров, який створив "червону книгу" мозаїк України, знаходиться у СІЗО Одеси
. https://magazine.nv.ua/

У селі Василівка Одеської області невідомі напали на фотографа Євгена Нікіфорова, коли той разом з братом Вадимом знімав матеріал для свого нового проєкту. Про це повідомила дружина фотографа Ліза Герман у себе на сторінці у "Фейсбуці". За її словами, поліція затримала Євгена, звинуватив у ДТП.

"Євген знаходиться в ізоляторі. Він в порядку. У нас хороший адвокат. Дякую всім, хто останні дві доби робить неймовірні речі, щоб допомогти розв'язати цю жахливо абсурдну ситуацію. Наше головне завдання зараз випустити його з ізолятора", - написала дружина Нікіфорова.

Видання "Заборона", з яким Євген Нікіфоров співпрацює, написало статтю про те, що могло статися у селі Василівка. За словами брата фотографа, 14 березня близько 16:00 вони заїхали в село, де почали знімати з дрона краєвиди для свого нового культурно-соціального проєкту про експериментальні села в Одеській області.

Під час знімання до них підійшли двоє чоловіків, один з яких був на милицях, і почали погрожувати, що заберуть техніку й автомобіль. За словами Вадима, чоловіки були у стані алкогольного сп'яніння.

"Чоловік на милицях різко притулився до дверей автомобіля, щоб брат не зміг сісти. Почав говорити: "Що ви тут робите, чи брали дозвіл на знімання у господарів магазину, а покажіть, що ви зняли. Женя сказав, що він фотограф", - заявив Вадими Нікіфоров.

Потім, як стверджує Вадим, Євгену стало погано і він повернувся спиною до чоловіків. У цей момент той, що був на милицях, вдарив його ліктем у бік.

"Потім вони помітили мене. Чоловік [без милиць] відкрив двері з мого боку, засунув голову у салон. Я попросив його відпустити двері. Брат швидко сів у автомобіль, здав назад, почав їхати, а цей чоловік почав бігти по ходу руху. Якийсь час він біг по асфальту – метрів 100, а потім відпустив двері автомобіля".

Євген і Вадим стверджують, що не бачили, що далі відбувалося з людиною, яка на них напала. Однак слідчий, який зв'язався з Нікіфоровим пізніше, сказав, що той впав, розбив голову і помер.

За інформацією "Заборони", загиблий - Ігор Володимирович Буздужа, імовірно служив в українській морській піхоті. 15 березня його дружина Наталя Буздужа опублікувала в Фейсбуці пост, в якому повідомила про смерть чоловіка.

Заява адвоката та поліції

Адвокат Нікіфорова Денис Пономаренко заявив "Забороні", що Євгену оголосили підозру у порушенні правил дорожнього руху, у наслідок чого настала смерть людини (чт. 2 ст. 286 Кримінального кодексу). Євгену загрожує три роки позбавлення волі.

На сайті поліції в Одеській області повідомляється, що у селі Василівка автомобіль Hyundai здійснив наїзд на 37-річного місцевого мешканця та втік з місця події. Потерпілий від отриманих травм помер. 

У ході-оперативно розшукових заходів поліцейські у Білгороді-Дністровському знайшли автомобіль та водія, причетного до аварії. Ним виявися 34-річний уродженець Київської області.

Чим відомий Нікіфоров

Фотограф Євген Нікіфоров відомий не лише в Україні, а й за кордоном перш за все тим, що "підсвітив" тему радянських мозаїк в Україні.

Він три роки подорожував по Україні та шукав монументальні мозаїки 1950-х-1980-х років - періоду радянського модернізму. За цей час він відвідав 109 міст і сіл, де знайшов понад 1000 робіт. Деякі з них вже зникли з публічного простору в результаті декомунізації. Роботи Євгенія зібрані в книзі Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics.

Фотограф Нікіфоров, який створив "червону книгу" мозаїк, знаходиться у СІЗО Одеси
center.ucu.edu.ua

На початок