Прокуратура Києва вимагає у власника Пивзаводу Ріхтера зберегти будівлю

Прокуратура Києва вимагає у власника Пивзаводу Ріхтера зберегти будівлю

Прокуратура Києва вимагає у власника Пивзаводу Ріхтера зберегти будівлю

Київська міська прокуратура через суд вимагає від власника будівлі колишнього Пивоварного заводу Ріхтера, що знаходиться за адресою Кирилівська, 35 на Подолі, укласти охоронний договірРежим використання пам'ятки культурної спадщини або його частини, зокрема території, на якій він розташований. В охоронному договорі вказуються особливості режиму використання пам'ятки, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з облаштування його території, інших заходів, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини.. Про це прокуратура повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Виконавчий комітет Київської міської ради народних депутатів вніс Пивоварний завод Ріхтера до переліку пам'яток архітектури місцевого значення ще у 1986 році.

Прокуратура підкреслює, що пам'ятка архітектури перебуває у незадовільному стані, а власник будівлі нічого не робить заради її збереження. Крім того, він досі не уклав охоронний договір, у якому були б чітко вказані види й терміни реставраційних і ремонтних робіт.

Пивоварний завод Ріхерта побудували у 1892-1895 роках за проєктом архітектора Володимира Ніколаєва. У 1895 році тут з'явилась димова труба (одна з найстаріших, що збереглися у Києві). Будівлю з сушильною вежею побудували за проєктом архітектора Миколи Казанського в 1908–1909 роках.

За радянських часів на цій території розташовувався солодовий завод, а в 1986 році комплекс визнашли пам'яткою архітектури. У 1990-ті роки будівлю приватизували, там працював Київський завод солодових екстрактів, але у 2006 році підприємство закрилося. Сьогодні це одна з найстарших промислових будівель Подолу.

За даними видання "Хмарочос", більше 90% акцій ЗАТ Пивзавод на Подолі у 2006 році були сконцентровані у власності будівельної компанії "Акрол", яка реалізує ряд проєктів на Подолі та перебуває у власності українського бізнесмена й колекціонера Ігоря Воронова.

У 2012 році він провів закритий архітектурний конкурс на проєкт музею сучасного мистецтва, який виграло бюро ZOTOV & CO. У конкурсі також брали участь студії O.S.A., Drozdov & Partners, FORMA. Однак до реалізації проєкту справа не дійшла. Власник виставив будівлю на продаж.

Читайте також

У центрі Києва знесуть об'єкт культурної спадщини, щоб побудувати висотку нардепа ОПЗЖ

Мінкульт планує відреставрувати та добудувати 150 культурних об'єктів за три роки

ГО "Музей сучасного мистецтва" зробив заяву щодо ситуації навколо Гостинного двору

На початок