У центрі Києва знесуть об'єкт культурної спадщини, щоб побудувати висотку нардепа ОПЗЖ

У центрі Києва знесуть об'єкт культурної спадщини, щоб побудувати висотку нардепа ОПЗЖ

У центрі Києва знесуть об'єкт культурної спадщини, щоб побудувати висотку нардепа ОПЗЖ

28 січня Окружний адмінсуд м. Києва (ОАСК) визнав протиправним та скасував наказ Департаменту культурної спадщини КМДА про занесенняСтатус об'єкта культурної спадщини будівля, побудована в 1882-му, отримала 22 вересня 2020 року. будинку Осипа Родіна (що знаходиться на вул. Олеся Гончара) до Переліку об'єктів культурної спадщини. Про це повідомляє видання "Наші гроші" з посиланням на рішення суду.

Власником будинку Осипа Родіна є будівельна компанія ТОВ "Арікс" – вона заявила, що будівлю незаконно внесли до Переліку об'єктів культурної спадщини Києва, та оскаржила наказ в ОАСК, який цінності в об'єкті культурної спадщини не побачив і задовольнив позов.

Департамент заявляє, що діяв у відповідності до закону "Про охорону культурної спадщини", на підставі повного переліку документів (зокрема, історичної довідки, якою підтверджується цінність об’єкта). В описі ДКС зазначив, що Будинок зберіг автентичність в загальному об'ємі, є витвором видатного архітектора Ніколаєва, а також є цінним елементом забудови кварталу.

Втім, згідно з експертним висновком Українського товариства охорони пам'яток історії та культури, на який посилається ОАСК у своєму рішенні – історико-архітектурної цінності Будинок Осипа Родіна не несе, а тому "об'єкт можна віднести до рядової історичної будівлі". Також зазначено, що будівля має великий фізичний знос (близько 70%) і значні пошкодження аварійного характеру.

У центрі Києва знесуть об'єкт культурної спадщини, щоб побудувати висотку нардепа ОПЗЖ

Крім того, ОАСК погодився з твердженням ТОВ "Арікс" щодо непослідовності чиновників КМДА та порушення принципу належного врядування. Зокрема тому, що у 2014 році Департамент містобудування КМДА видав "містобудівні умови та обмеження" (МУО) на забудову ділянки по вул. Олеся Гончара, 69 багатофункціональним комплексом.

"Наші гроші" відзначають, що у МУО призначення ділянок забудови вказано як територія середньоповерхової житлової забудови, і тут же визначено поверховість "багатофункціонального комплексу" – 22 поверхи, що є багатоповерховою забудовою.

Ділянка по вул. Олеся Гончара, 69 входить до Центральної планувальної зони столиці, де діє обмеження висоти31 січня Департамент містобудування КМДА затвердив МУО для проєктування новобудови, встановивши її граничну висоту не вище 27 метрів. – не вище 27 метрів (до 9 поверхів).

Що планують побудувати і кому належить "Арікс"

Також відомо, що на цьому місці будується житловий комплекс Franklin Concept House (висотою 5 + 19 поверхів). Його будівництвом займається Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development екс-чиновника КМДА Андрія Вавриша та Kyivproject Development.

У центрі Києва знесуть об'єкт культурної спадщини, щоб побудувати висотку нардепа ОПЗЖ

Навесні 2019 року "Арікс" делегував функції замовника будівництва компанії "Концепт Плаза". У червні 2019 року ДАБІ зареєструвала зміну даних у дозволі на будівництво. "Наші гроші" вказують, що за допомоги пов’язаної ГО "Європейський закон і порядок" забудовники через суди визнали законність внесення цих змін у дозвіл.

Кінцевим бенефіціарним власником "Арікс" значиться Яків Басс (батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького). Серед інших власників: Ірина Городецька (20%), ТОВ "КП-Інвест"Власник – Артем Лазня. У листопаді 2019 року він був співзасновником ТОВ "КУА" Капіталіст "разом з Ігорем Стійчуком, чий брат Олег Стійчук є керівником ТОВ" КУА "Гарантія", власником якого є Інна Майструк, дружина нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара. (40%) і ТОВ "КУА "Система капітального інвестування"Власником є Яків Басс (99,9%) і Ярослав Зозуля (0,1%).. Керівником "Арікс" є Михайло Ліснічук.

Власниками ТОВ "Концепт Плаза" є ТОВ "КП-Інвест" (50%), ТОВ "Спецбудінвест-17входить до групи компаній Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка" (25%) і ПАТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "ЕверестВласником є Ольга Клецко, а керівником – юрист Андрія Вавриша Дмитро Овсій" (25%).

Читайте також

У Києві встановлять медіаскульптуру кита з переробленого пластику

Кличко і Мінкульт просять прем'єра вирішити, кому дістанеться Гостинний двір у Києві

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше