Венеційська бієнале, яка розпочнеться 9 травня 2026 року, втілить програму "В мінорних тональностях" Койо Куо: над нею працюють її помічники та помічниці. Кураторка несподівано померла в ніч з 9 на 10 травня.
Про це повідомляє The Artnews.
На пресконференції бієнале заявило, що реалізує виставку Койо Куо, перші напрацювання якої, вона встигла зробити. Кураторка уже відбирала художників, продумувала, які роботи вони представлять, почала розробку програми та центральної концепції.
Виставку "В мінорних тональностях" відкриють 9 травня, як і було заплановано раніше. Її реалізує 5 радників і радниць Куо, яких вона сама обрала: куратори Гейб Бекхерст Фейджоо, Марі Хелен Перейра та Раша Салті критикиня Сіддарта Міттер асистент Рорі Цапаї.
Прессекретарка Венеційської бієнале Крістіана Костанцо розповіла, що рішення про такий формат бієнале погодили з родиною Куо.
Що відомо про Койо Куо
Койо Куо стала першою жінкою з Африки, яку обрали головною кураторкою Венеційської бієнале.
Вона народилась в Камеруні в 1967 році. У своїй практиці дотримувалась ідей панафриканізму. Видання New York Times у 2015 році називало її "однією з видатних африканських кураторок мистецтва та менеджерок".
Куо стала відомою завдяки виставці When We See Us: A Century of Black Figuration in Painting (2022), а також організовувала персональні виставки таких художників, як Трейсі Роуз, Отобонг Нканга та Абдулає Конате.
Також ще у 2008 році вона заснувала RAW Material Company в Дакарі (Сенегал), щоб надати місцевій аудиторії можливість без обмежень обговорювати сучасне мистецтво. Цей простір став важливою частиною сенегальської культурної сцени, яка на той час потребувала незалежних інституцій.
Куо була частиною команд кураторів двох виставок Documenta (2007 та 2012), а ще організувала одну з виставок на EVA International в Ірландії та виставку в межах Carnegie International 2018.
Вона стала виконавчою директоркою і головною кураторкою музею сучасного африканського мистецтва Цайца у 2019 році — він є одним із найбільших культурних закладів на континенті.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]