У межах програми Cannes Classics відзначать сторіччя фільму Чарлі Чапліна "Золота лихоманка", вшанують творчість Іштвана Сабо, а почесний гість Квентін Тарантіно розповість про свою пристрасть до фільмів Джорджа Шермана.
Програму опублікували 7 травня на сайті кінофестивалю.
Каннський кінофестиваль відкриється 13 травня фільмом Чарльза Чапліна "Золота лихоманка" — цьогоріч стрічка відзначає своє 100-ліття.
Також у межах програми Cannes Classics відзначать 25-річчя з моменту виходу фільму Amores Perros ("Сука-любов") Алехандро Гонсалеса Іньярріту. Фільм було номіновано на "Оскар" як найкращий іноземний фільм і він отримав премію BAFTA в цій самій номінації. Також відзначать 25-річчя з моменту премʼєри стрічки Кевіна Сміта "Догма": організатори Канн зазначають, що режисер повернувся, щоб "з гідністю і гумором відсвяткувати перевипуск свого фільму".
Покажуть у програмі й відреставровану версію фільму гонконзького режисера Джона Ву "Круто зварені" 1992 року — це його останній гонконзький бойовик на сьогодні. Кінокритики навіть зазначали, що це найкращий фільм з усіх, які знімав Ву.
Марішка Гаргітей дебютує як режисерка з документальним фільмом My Mom Jayne ("Моя мати Джейн") в цій секції. Фільм розповідає про матір режисерки Джейн Менсфілд, яка загинула в автокатастрофі у віці 34 років, коли тій було лише 3 роки: "Фільм слідує за Марішкою, яка вперше намагається пізнати, зрозуміти і прийняти свою матір. Через інтимні інтерв'ю та колекцію раніше не бачених фотографій і домашніх відео вона бореться з публічною та приватною спадщиною і відкриває для себе багатогранність і глибину особистості Джейн".
Крім того, режисер і почесний гість кінофестивалю Квентін Тарантіно візьме участь у дискусії про кінорежисера Джорджа Шермана, а також відбудуться покази двох його фільмів: "Червоний каньйон" (1949) і "Територія команчів" (1950).
Що ще покажуть у програмі:
- Moi Qui T’aimais ("Той, кого я кохала") від французької режисерки Діани Кюріс (2025),
- The Arch ("Арка") гонконзької режисерки Тан Шу Шуень (1968),
- Sunshine ("Сонячне світло") угорського кінорежисера Іштвана Сабо (1999),
- Slauson Rec, американського режисера Лео Льюїса О'Ніла (2025),
- I Love Peru ("Я люблю Перу") від Рафаеля Кенара і Гуго Девіда (2025),
- Yi Yi ("Один і два") тайванського режисера Едварда Янга (2000),
- Merlusse ("Мерлюсс") французького кінорежисера Марселя Паньоля (1935),
- David Lynch, une énigme à Hollywood (Welcome to Hollywood) Стефана Геза (2025),
- Para Vigo Me Voy ("Я вирушаю до Віґо") — документальний фільм про Карлоса Дігеса від Ліріо Феррейра та Карен Гарлі (2025),
- Dis pas de bêtises! ("Не говори дурниць!") французького режисера Вінсента Гленна (2025),
- I Huvudet På (Bo Being Bo Widerberg) — документальний фільм про шведського режисера Бо Відерберга від Jon Asp та Маттіаса Норборга (2025).
Також покажуть відреставровані фільми:
- Aranyer Din Ratri ("Дні і ночі в лісі") індійського режисера Сатьяджита Рая (1970);
- La Course en Tête французького режисера Жоеля Сантоні (1974);
- Floating Clouds японського режисера Мікіо Нарусе (1955);
- Gehenu Lamai шрі-ланкійської режисерки Самітри Періес (1978);
- La Paga колумбійського режисера Сіро Дурана (1962);
- Magirama французьких режисерів Абеля Ганса та Неллі Каплан (1956);
- Más allá del olvido (1955) і Said Effendi (1955) іракського режисера Камерана Хосні;
- Sterne німецького режисера Конрада Вольфа (1959);
- Waqai Sinin Al-Djamr алжирського режисера Мохаммеда Лахдар-Хаміна (1975);
- One Flew Over the Cuckoo’s Nest ("Пролітаючи над гніздом зозулі") чеського і американського режисера Мілоша Формана (1925);
- Barry Lyndon ("Баррі Ліндон") американського режисера Стенлі Курбика (1974).
Що відомо про Каннський кінофестиваль
Каннський кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль, який проводиться щороку в Каннах у Франції. Разом зі ще чотирма найбільшими фестивалями (у Торонто, Венеційським, Берлінале і "Санденсом") належить до так званої великої п'ятірки найважливіших подій в кіноіндустрії.
Протягом своєї історії Каннський фестиваль зазнавав значних змін, але завжди залишався важливою подією у світі кінематографії. Саме на ньому вручається одна з найпрестижніших кінопремій — "Золота пальмова гілка" для найкращого фільму.
Окрім основної програми, фестиваль має кілька паралельних секцій, таких як "Особливий погляд" та "Тиждень критиків", що дозволяють відкривати нові цікаві напрями у кінематографі.
У 2025 році у паралельній програмі "Двотижневик режисерів" покажуть український документальний фільм "Мілітантропос" (режисери — Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий). А у програмі "Особливий погляд" буде представлений режисерський дебют Гарріса Дікінсона — Urchin, де одну з ролей зіграла українська акторка Карина Химчук ("Ти мене любиш?", "Королі репу").
Також у програмі студентського кіно La Cinef змагатиметься стрічка Поліни Піддубної "Моя бабуся — парашутистка".
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]