Перейти до основного змісту
У програмі La Cinef у Каннах покажуть фільм "Моя бабуся — парашутистка" режисерки Поліни Піддубної

У програмі La Cinef у Каннах покажуть фільм "Моя бабуся — парашутистка" режисерки Поліни Піддубної

Анімація "Моя бабуся — парашутистка" Поліни Піддубної у Каннах
Постер до фільму "Моя бабуся — парашутистка". Надано командою фільму "Моя бабуся — парашутистка"

До короткого списку категорії студентського кіно La Cinef у межах Каннського кінофестивалю обрали поетичний анімаційний документальний короткометражний фільм "Моя бабуся — парашутистка" режисерки Поліни Піддубної

Список фільмів оприлюднили на сайті фестивалю..

Фільм "Моя бабуся — парашутистка" розповідає про бабусю режисерки Альфію, яка зустріла повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року в Харкові й відмовилася виїздити. Однак у намаганні зв'язатися з нею онука дзвонить крізь час до Таджикистану 60-х років, де тоді жила її бабуся.

"У цій міжпоколіннєвій розмові крізь час і простір онука намагається відновити та переосмислити сімейну пам'ять та власну етнічну ідентичність, розірвати нескінченний цикл колективної травми та поміркувати над сенсом людського життя", — йдеться у синопсисі до стрічки.

українські кіно
Кадр із анімаційного фільму "Моя бабуся — парашутистка". Надано командою фільму/Поліна Піддубна

Режисерка зазначає, що ця стрічка "мандрує крізь час, географію, покоління та культури, щоб дослідити теми життя, неба, знань, втрат і війни".

За словами Піддубної, дослідження для цього проєкту розпочалися на початку 2022 року, і викликані її інтересом до життя бабусі у Центральній Азії, а також цікавістю до розвитку фемінізму в регіоні.

Фільм, на думку авторки, надає простір для роздумів, зцілення та стійкості тих, хто постраждали від війни: "Він закликає до деколонізації поглядів, подолання упереджень і створення простору для історій, які тривалий час були невідомі, щоб вийти в глобальну свідомість і солідарність. По суті, фільм є політичною заявою, переданою через особисту історію моєї родини".

українські кіно
Кадр із анімаційного фільму "Моя бабуся — парашутистка". Надано командою фільму/Поліна Піддубна

Усього до шортліста короткометражних фільмів відібрали 11 стрічок. "Золоту гілку" переможцю або переможниці вручать 24 травня під час церемонії закриття 78-го Каннського кінофестивалю.

Хто така Поліна Піддубна

Українська режисерка, художниця та активістка. Народилася і виросла в Харкові, нині живе в Берліні, навчається на магістратурі за спеціальністю "режисура анімації" у Бабельсберзькому кіноуніверситеті Конрада Вольфа в Потсдамі. Також організовує соціальні та освітні проєкти та займається дослідженнями на деколоніальну тематику.

українські кіно
Поліна Піддубна. Надано командою фільму "Моя бабуся — парашутистка"

Що відомо про Каннський кінофестиваль

Каннський кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль, який проводиться щороку в Каннах у Франції. Разом зі ще чотирма найбільшими фестивалями (у Торонто, Венеційським, Берлінале і "Санденсом") належить до так званої великої п'ятірки найважливіших подій в кіноіндустрії.

Протягом своєї історії Каннський фестиваль зазнавав значних змін, але завжди залишався важливою подією у світі кінематографії. Саме на ньому вручається одна з найпрестижніших кінопремій — "Золота пальмова гілка" для найкращого фільму.

Окрім основної програми, фестиваль має кілька паралельних секцій, таких як "Особливий погляд" та "Тиждень критиків", що дозволяють відкривати нові цікаві напрями у кінематографі.

У 2025 році у паралельній програмі "Двотижневик режисерів" покажуть український документальний фільм "Мілітантропос" (режисери — Єлизавета Сміт, Аліна Горлова, Семен Мозговий). А у програмі "Особливий погляд" буде представлений режисерський дебют Гарріса ДікінсонаUrchin, де одну з ролей зіграла українська акторка Карина Химчук ("Ти мене любиш?", "Королі репу").

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Топ дня
Вибір редакції
На початок