Перейти до основного змісту
Політвʼязень Сейран Салієв вперше з весни зустрівся з родиною

Політвʼязень Сейран Салієв вперше з весни зустрівся з родиною

Сейран Салієв
Кримський політв'язень Сейран Салієв. Фото: Кримська солідарність

Родина політвʼязня Сейрана Салієва вперше з весни отримала дозвіл на тривале побачення. Кримський татарин відбуває незаконне увʼязнення у виправній колонії Тульської області РФ.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про зустріч повідомила дружина бранця Кремля Муміне Салієва, опублікувавши відео на своїй сторінці у Facebook.

"Обмежена кількість дзвінків, побачень, посилок. Здавалося б, позбавлення волі є покарання, але за фактом карають усім. Розпорядком, безглуздою працею, відсутністю зв'язку з близькими. Він втрачає її за будь-яку провину", — написала в описі відео Муміне Салієва.

Нагадаємо, Сейран Салієв — громадянський журналіст, активіст, якого російські силовики незаконно затримали в жовтні 2017 року після обшуку в його будинку у Бахчисараї. У 2020 році кримського татарина засудили до 16 років позбавлення волі за сфабрикованими звинуваченнями у тероризмі та причетності до політичної партії “Хізб ут-Тахрір”. Чоловік відбуває незаконне покарання у виправній колонії №4 Тульської області РФ.

Що відомо про другу Бахчисарайську групу "справи Хізб ут-Тахрір"

11 жовтня 2017 року в окупованому Бахчисараї ФСБ РФ затримали шістьох кримських татар: Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекірьяєва і Ернеса Аметова.

Через рік, 21 травня 2018 року, окупанти затримали в своїх будинках і заарештували Едема Смаїлова та Сервера Мустафаєва.

Їх підозрювали у причетності до діяльності ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в Росії, але вільно діє в Україні та більшості країн світу.

Всі затримані були заарештовані рішенням окупаційного Київського районного суду і перебували у слідчому ізоляторі близько трьох років.

16 вересня 2020 року у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону оголосили вирок по цій справі. Її фігурантів засудили до 13-19 років позбавлення волі.

14 березня 2022 року Апеляційний військовий суд у місті Власіха практично в повному обсязі відмовив захисту в задоволенні скарг і залишив терміни ув'язнення фігурантам майже без змін. Сейрану Салієву суд зменшив вирок на рік — до 15 років колонії, а Ернесу Аметову скасував виправдувальний вирок.

Європейський парламент у своїй резолюції закликав РФ звільнити всіх українських політв'язнів, включно з фігурантами другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір".

Правозахисний центр "Меморіал" визнав їх політичними в'язнями і закликав Росію негайно звільнити їх.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок