Перейти до основного змісту
На адвоката Кямілєва окупанти склали два "адмінпротоколи"

На адвоката Кямілєва окупанти склали два "адмінпротоколи"

Адвокат Рустем Кямілєв
Адвокат Рустем Кямілєв. Кримська солідарність

В Криму на адвоката Рустема Кямілєва склали два адмінпротоколи. До цього 7 листопада у нього та ще однієї адвокатки Лілі Гемеджі співробітники окупаційного Центру з протидії екстремізму (ЦПЕ) провели обшуки та затримали Кямілєва. Україна засудила ці дії окупантів.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє громадська організація "Кримська солідарність".

Самого Рустема Кямілєва досі не відпустили. 7 або 8 листопада може відбутися засідання "суду", але більш детальної інформації громадські журналісти не наводять.

Перший "адмінпротокол" на юриста окупанти склали за статтею 20.3 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення (КоАП Росії) "Пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики чи символіки".

Йдеться про репост в Facebook допису 2020 року "Кримської солідарності" про "суд" над політбранцем Олегом Приходьком. Світлину, на якій він в залі "суду" тримає власноруч намальований плакат з гербом України на червоно-чорному тлі, в "протоколі", за рішенням "експерта", називають символікою організації "Правий сектор", яка заборонена в Росії.

В другому протоколі мовиться про репост 2017 року допису російського політика Григорія Явлінського, в якому було відео з пресконференції. На ній він говорить, зокрема, про таке: "Війна в Сирії, як і війна в Україні, — це етнічна катастрофа для Росії...".

Представники окупаційного ЦПЕ стверджують, що, поширивши цей допис, адвокат Кямілєв висловив свою незгоду з діями ЗС РФ. Тому за цим протоколом його обвинувачують за статтею 20.3.3 КоАП Росії "Дискредитація Збройних сил Росії".

Представництво президента України в АРК засудило обшуки у будинку Гемеджі та Кямілєва.

"Подібні системні дії та "рішення" направлені виключно на зменшення підтримки осіб, яких окупанти переслідують з політичних мотивів та залякування родичів, журналістів та активістів, які відстоюють права та свободи своїх рідних чи співвітчизників, а також висвітлюють свавільні дії окупантів", — йдеться у повідомленні.

Представництво також висловило підтримку потерпілим від "свавілля окупантів" правозахисникам.

"Україна робитиме усе задля деокупації Криму та притягнення винних у свавільних затриманнях, винесенні політично-мотивованих рішень та інших порушення прав і свобод наших співгромадян до відповідальності", — зазначили у відомстві.

Переслідування адвокатів в окупованому Криму

13 жовтня 2023 року росіяни затримали адвоката Олексія Ладіна. Під час обшуку та затримання в нього вилучили матеріали, що містять адвокатську таємницю. Ладіна заарештували на 14 діб за "демонстрацію забороненої символіки" та оштрафували за антивоєнну публікацію у соцмережі. Також окупаційна поліція Криму звернулася з проханням про позбавлення ліцензії на юридичну діяльність заарештованого адвоката.

У серпні 2022 року Адвокатська палата Чечні позбавила кримських адвокатів Лілю Гемеджі, Рустема Кямілева та Назіма Шейхмамбетова професійного статусу. Через це вони не зможуть брати участь у кримінальних справах.

У травні 2022 році окупанти затримали двох захисників: Еміне Авамілєва відбула п'ять діб арешту, Айдер Азаматов, отримав вісім діб арешту. Обох затримали, коли вони прибули до суду для захисту іншого адвоката — Назіма Шейхмамбетова.

26 травня 2023 року в окупованому Криму “суд” визнав винним адвоката Едема Семедляєва у "дискредитації ЗС РФ". Адвоката оштрафували на 75 тисяч рублів.

Адвоката Еміля Курбедінова до 15 лютого затримували двічі: у 2017 та 2018 роках.

15 квітня 2023 року окупанти анулювали адвокатські ліцензії кримських адвокатів Лілі Гемеджі та Рустема Кямілєва, тому вони не можуть захищати своїх підзахисних у кримінальних справах, представляти їхні інтереси під час досудового слідства та в судах. Серед них - 13 кримських політв'язнів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок