Переслідування правозахисників у Криму — це системна та цілеспрямована політика РФ — Ярошенко

Переслідування правозахисників у Криму — це системна та цілеспрямована політика РФ — Ярошенко

Ексклюзивно
ФСБ РФ, ФСБ Росії
ФСБ РФ. Ілюстративне фото. Фото: РІА "Новости"

Переслідування адвокатів та правозахисників у Криму — це цілеспрямована та система політика з боку окупаційної влади.

Про це в етері програми "Кримське питання" заявив аналітик ГО "КримSOS" Євген Ярошенко.

"Можна впевнено стверджувати, що це цілеспрямована та системна політика з переслідування адвокатів та правозахисників в окупованому Криму. Перші такі випадки почалися ще з перших років окупації Кримського півострова. Очевидно, що репресивний апарат окупаційної адміністрації не зацікавлений в тому, щоб жертви репресій мали надійний правовий захист і тому намагаються за допомогою різноманітних адміністративних методів та інших засобів тиску перешкоджати професійній діяльності адвокатів. І таким чином, створюючи додаткові перешкоди жертвам свавілля доступу до правосуддя", — розповів він.

Відповідаючи на питання щодо законності позбавлення адвокатської ліцензії кримських адвокатів, Ярошенко зазначив, що на ці рішення впливаю як формальні вимоги, так і не формальні. Зокрема, позиція щодо тих чи інших політичних подій.

"З приходом окупаційної адміністрації в Крим, наслідком ігнорування норм міжнародного гуманітарного права, стало російське законодавство. Хоча за нормами МГП, на окупованій території, за деякими винятками, має залишатися чинним законодавство України. Але Росія створила такі умови, щоб адвокати могли продовжити свою діяльність, виконавши низку вимог. Серед цих вимог отримання російського громадянства, вивчення законодавства і отримання ліцензії російського зразка на адвокатську діяльність. Не всі адвокати захотіли брати російське громадянство і працювати у системі так званого російського правосуддя. Окрім того, чимало адвокатам було відмовлено в отриманні ліцензії. До них висувалися не лише формальні вимоги, але й неформальні критерії. Наприклад, їх позиція щодо подій 2014 року в Криму, їх ставлення до тих чи інших політичних подій. За перший рік окупації кількість адвокатів зменшилась більше ніж на половину. А це означає додаткове навантаження на всіх, хто потребує правової допомог", — резюмував Ярошенко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок