Окупаційний суд у Криму залишив чинним рішення про утримання у СІЗО двох активістів із Бахчисарая

Окупаційний суд у Криму залишив чинним рішення про утримання у СІЗО двох активістів із Бахчисарая

Мемет Люманов і Рустем Османов
Мемет Люманов і Рустем Османов. Кримська солідарність

Окупаційний Верховний суд Криму залишив чинним рішення так званого Київського районного суду Сімферополя про продовження арешту в СІЗО активістам Мемету Люманову і Рустему Османову до 4 листопада 2024 року.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомили адвокати Олександр Стасюк і Еміль Курбедінов в коментарі "Кримській солідарності".

Правозахисники наголосили, що судове засідання відбувалося в закритому режимі. За їх словами, політв'язні взяли участь у слуханні за допомогою відеоконференцзв'язку із СІЗО Сімферополя.

Захист впевнений, що рішення "Верховного суду" необґрунтоване, адже, на думку адвокатів, рішення спирається на припущення слідчого.

"Слідчий у своєму клопотанні оперував лише припущеннями, що хлопці можуть сховатися, можуть вплинути на слідство, якимось чином погрожувати свідкам і знищити докази. Ці свої припущення і побоювання він нічим не підтверджує і не підтверджував. Усе пройшло, як то кажуть, стандартно. Суд не побачив жодних порушень і залишив постанову Київського районного суду чинною", — прокоментував адвокат Еміль Курбедінов рішення "суду".

Що відомо про третю Джанкойську групу "справи Хізб ут-Тахрір"

Вранці 5 березня 2024 року в Бахчисарайському і Джанкойському районах Криму російські силовики провели обшук у десятьох кримських татар.

Того ж дня "суд" заарештував чотирьох із них — кримськотатарських активістів Мемета Люманова, Азіза Азізова, Рустема Османова і Мустафу Абдураманова. Їх відправили в СІЗО №2 до 4 травня 2024 року.

6 березня окупаційний суд обрав запобіжні заходи 6 кримськотатарським активістам. Колишньому імаму Ремзі Куртнезірову винесено постанову про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Аметову Наріману, Алі Мамутову та Арсену Кашка, Енверу Халілаєву та Вахіду Мустафаєву окупаційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в СІЗО до 5 травня цього року.

Усім закидають участь в ісламській політичній партії "Хізб ут-Тахрір". Багато хто із затриманих є багатодітними батьками.

Окупаційний Київський райсуд Сімферополя 25 квітня продовжив арешт фігурантам третьої Джанкойської групи "справи Хізб ут-Тахрір". Йдеться про кримських татар із Джанкоя і Джанкойського району — Енвера Халіллаєва, Нарімана Аметова, Алі Мамутова, активіста Арсена Кашка та імама мечеті в селі Лобанове Вахіда Мустафаєва. Вони залишаться у СІЗО №2 Сімферополя до 3 серпня.

Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Раніше стало відомо, що російський суд продовжив до 4 листопада термін тримання під вартою кримській татарці Леніє Умеровій, яку російський правозахисний проєкт "Підтримка політв'язнів. Меморіал" визнав політбранкою.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок