Шістьох фігурантів п'ятої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір" етапували із СІЗО-2 Сімферополя в окупованому Криму до слідчого ізолятора в Ростові-на-Дону на території Росії.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомила дружина одного з політв'язнів Айше Якубова у коментарі "Кримській солідарності" 2 серпня.
Йдеться про кримськотатарських активістів Абдулмеджита Сейтумерова, Аметхана Умерова, Ельдара Якубова, Сейдамета Мустафаєва, Ремзі Німетулаєва та Руслана Асанова.
"У липні я передала своєму чоловікові речі в кримський слідчий ізолятор через активістів, які допомагають нам. Їм повідомили, що Ельдара та інших фігурантів цієї кримінальної справи в ізоляторі немає і що їх вивезли", — зазначила вона.
За інформацією адвокатів політв'язнів, 12 серпня в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону почнуться судові засідання по суті за їхньою справою.
Що відомо про п'яту Бахчисарайську групу у "справі Хізб ут-Тахрір"
24 серпня 2023 року вранці окупаційні силовики провели обшуки у будинках шістьох кримських татар: Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова і Ремзі Німетулаєва.
П'ятеро з них є громадськими активістами і багатодітними батьками, а в Сейтумерова нещодавно народилася дитина та є рідним братом двох політв'язнів із Бахчисарая Османа і Сейтумера Сейтумерових, заарештованих у березні 2020 року і засуджених до 17 і 14 років ув'язнення.
Усіх шістьох бахчисарайських активістів неодноразово затримували на акціях на підтримку інших арештованих кримських татар, обвинувачених у тероризмі.
Німетулаєва і Мустафаєва заарештовували на кілька діб. Якубова судили за порушення громадського порядку через масове перебування громадян та штрафували на 10 тисяч рублів. Умерова судили за цією ж статтею та за невиконання правил під час НС або загрози її виникнення. Кілька діб він провів у спецприймальнику, а також оштрафували.
У вересні 2023 року старший "слідчий з особливо важливих справ УФСБ" Віталій Власов відмовив Якубовій і дружині іншого фігуранта справи Феріді Халіловій у побаченнях із чоловіками. Дружини фігурантів п'ятої бахчисарайської групи отримали однакові відмови.
Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook