Перейти до основного змісту
За понад рік уряд не визнав Меджліс представницьким органом кримських татар — юристка КРЦ

За понад рік уряд не визнав Меджліс представницьким органом кримських татар — юристка КРЦ

Менеджерка та юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких
Менеджерка та юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру Людмила Коротких. Фото: КРЦ

Меджліс кримськотатарського народу 5 червня 2023 року подав пакет документів у відповідні органи щодо встановлення правового статусу Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу, але жодного рішення досі не прийнято.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Людмила Коротких під час участі у пленарному засіданні 17-ої сесії Експертного механізму з прав корінних народів.

У своєму виступі вона підкреслила, що захист прав корінних народів є критично важливим для забезпечення безпеки та територіальної цілісності будь-якої країни, включаючи Україну. Юристка наголосила, що захист прав корінних народів є запорукою стабільності миру у Світі.

Коротких додала, що при обговоренні реалізації прав корінних народів критично важливо розуміти наявність інструментів та методів, які можуть бути використані для цього. На її думку, це охоплює прийняття нових законів або внесення змін до Конституції, де політична воля держави має рішуче значення.

Юристка КРЦ зазначила, що важливо, щоб відповідні норми та принципи були закріплені в законодавчих актах, але одного лише факту ухвалення відповідних рішень недостатньо. Вона підкреслила, що важливо, щоб ці норми виконувалися та були ефективними на практиці.

"Наприклад, у серпні 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив Порядок визначення правового статусу представницьких органів корінних народів України. 5 червня 2023 року Меджліс кримськотатарського народу подав пакет документів щодо встановлення правового статусу Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу, але жодного рішення досі не прийнято", — пояснила вона.

Водночас Коротких зауважила, що окупаційна влада на півострові не визнає кримських татар корінним народом, і використовує їхню батьківщину як майданчик для ведення повномасштабної війни проти України.

"Корінні народи та їхні права не повинні бути інструментом у політичній боротьбі та спекуляціях урядів чи країн. Ми не повинні бути заручниками так званої "доброї волі" держави та тих, хто її уособлює. Корінні народи потребують системних дій та сталих рішень для реалізації своїх прав", — резюмувала юристка КРЦ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

Топ дня

Вибір редакції

На початок